Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
22. juuli 2014

Põrsad külas

Mägrakaamera ees näitasid end vöödilised metsseapõrsad ja emis. End vaid paaril korral päevas näitavatele mäkradele oli see värskendav vaheldus.

Umbes kolme nädala vanused põrsad püüdsid uru eest leida midagi hamba alla, kokku oli neid kaamerapildis korraga viis.  

Metssigadel on pikk sigimisperiood ja poegimiste kõghetk jääb küll harilikult märtsikuusse kuid vahel teist korda ka juulisse. Põrsad sünnivad emise poolt ehitatud poegimispesas ja jäävad sinna umbes nädalaks, seejärel on pojad juba võimelised emaga toiduotsingule kaasa minema.

Külalised 19. juuli hommikul veidi peale kl. 7

Lisa kommentaar

Email again: