Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
24. juuli 2014

Pärnad õitsevad

Pärnaõite hõrk lõhn tähistab kodumaise suve harja. Ta on meie puuliikidest hiliseim õitseja.
Eestis ainsa loodusliku pärnaliigina kasvav harilik pärn mõjub mesilastele justkui magnetina ja nende mõne nädala jooksul kui pärn õitseb siis puu sumiseb. See on kindlasti üks mõnusamatest helidest suvehelide hulgas. Tasub kuulata pärna juures – olgu see siis Eesti vanim ja jämedaim, pühapuu või lihtsalt tuttav pärn.

Täri pärn kasvab Saaremaal Liikülas keset niitu – tüse ja masajas. Ta on Eesti vanim ja jämedaim harilik pärn millel vanust üle 400 aasta. Madala, 12 m kõrguse puu võra alumised oksad koolduvad peaaegu maani. Paljude pahkade, konaruste, oksaaukude ja muhkudega soliidse puu tüve ümbermõõt on 6,85 meetrit. Võimas puu. Vanade pärimuste kohaselt ulatunud meri kunagi pärnale nii lähedale, et samast puu alt lastud paate vette.
Lisa kommentaar

Email again: