Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
22. juuli 2014

“Kes meie metsas elavad"

RMK Nõva looduskeskuses Perakülas saab veel augusti lõpuni vaadata fotonäitust “Kes meil metsas elavad”.
Põhjalikult Loode-Eesti loodusmaastikke tundev Valeri Štšerbatõh on jäädvustanud hetki siinsete metsade ja rabade kõige varjatumatest loomaliikidest – väikestest ja suurtest kiskjatest.

Teine ajutine näitus “Puudest algab mets” kõneleb Eestimaa metsades kasvavatest looduslikest puuliikidest.

Looduskeskuses saab mikroskoobi all uurida nii väikseid elukaid kui lähedal asuva Peraküla ranna laulvate liivade terakesi ning võrdluseks ka kaugete maade rannaliiva.

Nõva looduskeskuses jagub vaatamist ja need, kes on nõuks võtnud selle kandi loodusega põhjalikumalt tutvuda, peaksid oma teekonda alustama just siit. Seejärel võiks oma jalaga proovida, kuidas Peraküla ranna liiv laulab.

Lisa kommentaar

Email again: