Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
07. juuli 2014

Hommikune mäger

Mägrapaar toimetab mägrarütmis nii nagu nad vabas looduses segamatult seda on harjunud tegema.

Kaamera on urgude juures näidanud elavat pilti alates 14. maist – veidi vähem kui kaks kuud. Nähtu põhjal teame nüüd, et mägrad on toimekad loomad ja ei peesita uru ees päikese- ega kuuvalguses ja neid ei näe väga sageli. Selle aja jooksul on mägrapaar kohendanud oma urgu sealt mulda laias kaares välja kraapides ja pesasse toonud kuiva vooderdusmaterjali. Neid on nähtud uru kõrval ka paaritumas. Tavaliselt aga saab neid silmata urgu sisenemas ja sealt kiirelt ning kindla sihiga väljumas. Kogu mägrakaamera toimimise ajal on mitmel korral “mägramaja” tagant läbi jalutanud hirvi ja põtru ning korra urge käinud uudistamas kährik.

Saaremaa radio “Kadi” pakkus otse-eetris välja emasmägrale nimeks Kadi. Tõepoolest kena nimi mägrale, kes elab Saaremaal. Meil on siis mägrad Kadi ja …….. Kas keegi pakub?

Lisa kommentaar

Email again: