Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
23. jaanuar 2015

Hallhülged kaamerapildis

Talvisel ajal päevavalguses on hirved tulnud söödaplatsile üsna harva, mitte kordagi pole neid märgatud keskpäeval. Rebaseid ja linde on nähtud. Eks päevane aeg, olgu päikseline või pilves, pole suurimetajate ringiluusimise aeg ja sestap heidame pilgu vaid päeval töötavale hallhülge seirekaamerale.
Kätte on jõudmas see aeg, kui praegu tiined hallhülged hakkavad sünnitama oma lumekarva pojakesi. Aeg-ajalt hülgekaamerat jälgides võime õnne korral saada tunnistajaks hülgepoja sünnile. Hüljeste uurija Ivar Jüssi on näinud läbi aastate kõige varem sündinud hülgepoega juba 15. jaanuaril. Titekarvas lumivalgeid poegi hakkab sündima nagu Vändra veskist saelaudu veebruari keskpaigast kuni kuu lõpuni.

16. jaanuaril salvestatud videol näeme hallhüljeste tegemisi nii rannas kui ka tormises meres.

Paari nädala pärast näeb vaid rammusast emapiimast toitunud hallipoeg välja juba priskem.Vanadel hallidel algab paaritumismäng.


Otselink hallhülge kaamerale: http://www.looduskalender.ee/node/19354

Lisa kommentaar

Email again: