Laantest lagedateni – see on loodusblogi, mis saab olla abiliseks ja ehk ka innustajaks märgata rohkem enda ümber looduses kulgevat ning ise sinna sagedamini minna. Siin leiavad kajastust värsked, praegu looduses toimuvad sündmused. Blogis toimuvad ülevaated RMK Saaremaal paikneva reaalajas pilti edastava looduskaamera ees end näidanud loomaliikidest ja teavet neist endist. Praegu peamiselt hirvede tegevust jälgivast hirvekaamerast võib sobival ajal saada mäkrade tegemisi edastav mägrakaamera. Sedagi saame näha. Läbi foto- ja videoreportaazide saab  tutvuda loodusradadega, üksikobjektidega ja muude põnevate kohtadega ning sooloesinejatega – olgu nad siis taimed, loomad või inimesed. 

Tiit Hunt Zooloog ja loodusfotograaf 
23. jaanuar 2015

Kas karule võiks tunduda, et ta on ilusam kui sookurg?

On ülimalt tore, et meil ei ela jääkarud, puumad, tiigrid, anakondad, must-mambad, mustad lesed ega cupacabrad. Nii saavad fotokütid Hiiumaal toimunud Vereta Jahi ajal rahulikult mõtiskleda, kartmata kedagi muud kui puuke – ja videograafe.
Ehk siis – Liis Mutli ja Martin Kaasen Overallist väntasid ja monteerisid video Hiiumaal Vereta Jahis kogutud videosaagist.

Guido arvab, et saak polegi nii oluline, tähtsam on fotoküttide seltskond. Jaan räägib põllul igast asendist pildistatud hundist ja arvab, et igavesti igavad kaadrid, mingi koer jookseb põllu peal – on ju igav. Jarek, kes pildistab palju inimesi, leiab, et loodus on väärt põgenemise koht ja alati aus paik. Seal ei ole mingit teesklust, või et keegi tahaks olla pildil parem ja ilusam kui ta on. Kaido avastas, et kõige olulisem vee all on saada objektile võimalikult lähedale. Urmas kütib kormorani asemel nurmenukuliblikat ja tunneb rõõmu mõnusast vaikusest, mis polegi päris vaikus…Vaatame.

 

Vereta Jahi näitus on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18 RMK Tallinna kontori aatriumis Toompuiestee 24 veel jaanuari lõpuni. Veebruaris-mätsis on võimalik näitust vaadata Pärnu keskkonnahariduse keskuses, seejärel Tartu keskkonnahariduse keskuses.

Lisa kommentaar

Email again: