Täna algab Väätsal Vereta jaht 18.05

Täna koguneb Väätsa riigijahipiirkonnas 19 Eesti paremat loodusfotograafi, et nädalavahetusel maha pidada iga-aastane loomafotovõistlus Vereta jaht. Tänavu on Vereta jahi saagiloomaks sokk, aga jahitakse ka kõiki teisi metsaelanikke.

Loomafotovõistlus on korraldatud täpselt nagu päris jaht, vaid püsside asemel on fotoaparaadid ning trofeedeks õnnestunud kaadrid loomadest. Vereta jahi korraldajaks on riigimetsa majandaja RMK, kelle professionaalsed jäägrid fotojahimehi juhendavad ning jahipaikadesse viivad. Jahil pildistatud fotodest avatakse 30. mail näitus Eesti Loodusmuuseumis, kus eksponeeritakse 50 paremat tööd.

Vereta jahti korraldatakse Väätsal juba alates 1997. aastast. Mullu küttisid fotograafid metsiga, ülemöödunud aastal kobrast.

Riigimetsa majandaja RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine: metsa uuendamine, kasvatamine ja kasutamine ning metsakaitse korraldamine. RMK korraldab riigimetsades ulukihoolet ning jahi- ja loodusturismi, samuti on ülesandeks tagada igaüheõigusega seotud metsakasutus.

Lisainfo:
Peep Männil, RMK puhkemajanduse tööjuht, telefon 051 34 898
Tiit Hunt, Eesti Loodusmuuseumi peazooloog, telefon 050 67 488