Metsanduse kutsevõistlused selgitavad parimaid 01.07

Reedel ja laupäeval toimuvad 43. Metsanduse kutsevõistlused ning Järvselja suvemängud Tartumaal Järvseljal, Eesti metsandushariduse kantsis. Võistlustulle asub kokku 320 võistlejat.

Kutsevõistlustel leiab sobiva võistlusala igaüks, sest võisteldakse 16 alal. Üheks atraktiivsemaks ja kõige enam oskusi nõudvaks on kindlasti raie meistrivõistlused, kus asuvad parimaid selgitama 27 professionaali ja 6 juuniorit. Oma oskusi näidatakse raievõistlustel viiel alal: langetamises, saeketi vahetamises, kombineeritud järkamises, täpsussaagimises ja laasimises. Oma oskusi paneb taaskord proovile ka Eesti esimene naisvõistleja Kreedera Arula. Lisaks osalevad ka raiujad Lätist ja Soomest.

Lisaks traditsioonilistele kutsealadele saab osa võtta paljudest sportlike sisuga võistlustest ning toimuvad matkad koos õppejõududega. Töötavad Emajõe Lodjaseltsi töötoad. Esimese päeva kulminatsiooniks on suur simman.

Praeguseks on oma osaluse kinnitanud 320 inimest, mis tähendab mullusest suuremat osalejate arvu. Osalejaid on metsandusettevõtetest, -asutustest või teistest metsandusega seotud organisatsioonidest, Luua Metsanduskoolist, EMÜ metsandus- ja maaehitusinstituudist ning osalevad ka metsandusega seotud füüsilisest isikust ettevõtjad ja erametsaomanikud.

Võistluste juhendid ja ajakava leiab siit: http://www.metsaselts.ee/index.php?sisu=tekst&mid=394&lang=est

Lisainfo:
Mart Kelk
Korraldusmeeskonna juht
gsm 53 490 286

Väliköök Padise vallas -
Eesti Parim Puitehitis 2011