Sagadi metsakeskus kutsub puupäevadele 02.08

Eelseisval nädalavahetusel, 3. ja 4. augustil kell 11-17 toimuvad RMK Sagadi metsakeskuses puupäevad, kus põnevat tegevust ja avastamisrõõmu pakutakse igas eas huvilistele. Kõik üritused on külastajatele tasuta.

„Tänavused puupäevad on juubelihõngulised – sellisel kujul toimuvad need juba kümnendat korda. Nende kümne aasta jooksul on puupäevadest kujunenud väga populaarne pereüritus, mullu külastas meid 1000 huvilist. Paljud neist osalevad igal aastal ja on peresid, kes käivad lausa mõlemal päeval, et ikka kõigest põhjalikult osa saada,“ kirjeldas RMK Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keedus ja lisas, et puupäevad said alguse rahvusvahelisest puuskulptuuride sümpoosionist ning kujunesid sündmuseks, kus huvilistele tutvustatakse kõike metsa, puude ja puiduga seotut.

Tänavu on puupäevadel nii traditsioonilisi tegevusi kui ka uusi üllatusi. Esmakordselt on võimalik mõisapargiga tutvuda täiesti uudse vaatenurga kaudu – kanuusõidu käigus tiigirajalt. Metsamuuseumis on lisaks püsiekspositsioonile avatud uus näitus selle aasta linnust – nurmkanast. Meisterdamishuvilistel on võimalus punuda laastukorvi, voolida valmis puukoorest uhke laevuke või karjapoisi mänguloom, meisterdada puidust parkimiskella või hoopis mõnda kaunist ehet. Mängude õues ootab eri mõõtudes puslesid ja muid mänge, osavat kätt ja teravat silma saab proovile panna täpsussaagimisel. Härrastemaja kutsub ajaloohuvilisi mõisaaegsete retseptidega tutvust tegema. Ravimtaimede saladustesse saab süüvida nii mõisa palkonil kui ka Karepa ravimtaimeaia väljapanekul. Looduskoolis ootab marjamaja ning mõisaaias ja pargis saab üles leida erilise väega taimi. Loomulikult on laste rõõmuks kohal hobuvanker ning kindlasti ei pea puupäevadelt lahkuma tühja kõhuga.

RMK Sagadi metsakeskus on tunnustatud loodusharidus- ja turismikeskus Lääne-Virumaal Sagadi mõisakompleksis. Põhiliselt 18. sajandist pärinev hoonestus koos pargi, tiigi ja aedadega moodustab ühe harmoonilisema ja terviklikuma mõisaansambli Eestis. Sagadi metsakeskust külastas 2012. aastal kokku üle 40 000 inimese Eestist ja välisriikidest üle maailma.

Lisainfo:
Krista Keedus
RMK Sagadi metsakeskuse juhataja
Telefon 507 9077
e-post sagadi@rmk.ee
www.sagadi.ee
www.rmk.ee