RMK matkatee avamine võitis aasta suhtekorraldusauhinna 13.03

Täna, 13. märtsil kuulutas EPRA president Aive Hiiepuu turundussündmuse Password auhinnagalal välja Suhtekorralduse Auhind 2012 võitjad.  Aasta parima avaliku sektori projekti preemia pälvis RMK matkatee avamine, parima erasektori projekti preemia "Leiburi Leivategu 2012"  ja sisekommunikatsioonipreemia "SEB Guinnessi rekord". Konkursi eripreemia pälvis kommunikatsiooniajakiri Kaja.

Zhürii sõnul paistsid konkursil auhinnatud projektid silma nii väga hea teostuse, leidlikkuse kui ka kõrge loomingulisus poolest.

Parima avaliku sektori preemia võitnud RMK matkatee avamise kampaania sisuks oli Eestit läbiva uue 370-kilomeetrise matkatee populariseerimine, RMK tegevusalade ja laiemalt metsast saadavate hüvede tutvustamine ning RMK positiivse kuvandi toetamine. Kampaania selgrooks oli kümnepäevane matk jalgsi, ratastel, ATV-dega, hobustega ja viikingilaevaga. Kampaaniast sündis ligi 100 meediakajastust, peeti blogi ning kampaania veebilehte külastas 70 000 inimest.

TNS EMORi uuringu andmetel oli pärast kampaaniat matkateest kuulnud 2/3 eestimaalastest ning RMK on saanud Eesti elanikelt hulgaliselt küsimusi, kas ka tänavu avatakse uus matkatee. Kampaania viis ellu RMK koostöös kommunikatsiooniettevõttega KPMS & Partnerid.

Suhtekorralduse Auhinna konkurss toimub alates 2000. aastast, konkursi eesmärk on selgitada välja aasta parimad suhtekorralduse alased projektid ja kampaaniad ning tunnustada seeläbi nende tegijaid.

Konkursitöid hindas žürii, kuhu kuulusid EPRA juhatuse liikmed ja eelmise aasta konkursi võitjad: Aive Hiiepuu, Allar Tankler, Heikki Sal-Saller, Aune Past, Ester Urbala, Krista Must, Hannes Hamburg, Rivo Saarna ja Karita Sall. Eesti Suhtekorraldajate Liit (EPRA) on 1996. aastal asutatud erialaliit, mis koondab ainsa organisatsioonina Eestis suhtekorralduse alal töötavaid inimesi.