RMK Kõrvemaa Kevadjooksul osales rekordarv spordisõpru 29.04

Nädalavahetusel peeti Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses Põhja-Eesti suurima perespordisarja teine etapp. RMK Kõrvemaa Kevadjooks toimus sportlasi soosiva ilmaga ning 16 km ja 6 km distantsidel kogunes osalejaid 23% rohkem kui mullu. Kokku ületasid lõpujoone 1477 inimest, mis tähistab uut rekordit.

Mullu osales pikemal 16 km distantsil 596 jooksusõpra, tänavu aga juba 671. 6 km raja läbis aasta tagasi 424 ja tänavu 586 inimest. Lastejooksudest võttis osa 220 noort spordihuvilist.

RMK Kõrvemaa Nelikürituse peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul näitavad kasvavad osalejatenumbrid jätkuvalt huvi looduses sportimise vastu. „Nii talvise suusamaratoni kui nädalavahetusel toimunud jooksusündmuse osalejatenumbrid suurenesid enam kui 20%. Selle trendi üle võib ainult rõõmu tunda,“ kommenteeris Lilliallik.

Kõrvemaa Kevadjooksu nimisponsori Riigimetsa Majandamise Keskuse turundusjuht Kati Veskimägi loeb antud statistikast samuti välja head uudised. „Nüüd kui talv on taandunud, ootavad kõiki aktiivsete eluviiside austajaid erinevad matkarajad Eesti metsades. Sobivaid võimalusi liikumiseks leiavad nii need, kes soovivad lihtsalt perega aega veeta kui ka tõsisema trennisooviga spordisõbrad. Riigimets on alati kõigile avatud. Tulge ja kasutage neid võimalusi,“ kutsus ta üles saabuvast kevadest maksimumi võtma.

RMK Kõrvemaa Kevadjooks on RMK Kõrvemaa Nelikürituse teine etapp. Järgmiseks osavõistluseks on RMK Kõrvemaa Triatlon 13. juulil. Mullu tõi sarivõistlus suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3536 harrastajat. Tänavu on kahe esimese etapiga rajal käinud juba 2364 spordisõpra.

Lisainfo:
www.jooks.ee/nelikyritus
www.facebook.com/Nelikuritus

Infopakett: tiny.cc
Võistluse logo: tiny.cc
Pildigalerii: gallery.korvemaa.ee

Kontaktid:
Mati Lilliallik
RMK Kõrvemaa Kevadjooksu peakorraldaja
Tel: +372 521 3331
E-post: mati@jooks.ee
www.jooks.ee

Kati Veskimägi
RMK turundusjuht
Tel: +372 522 8663
E-post: kati.veskimagi@rmk.ee

www.rmk.ee