Rekordiline suusamaraton Kõrvemaal toob muudatused liikluses 25.01

Homme toimub RMK Kõrvemaa Suusamaraton, kuhu on praeguseks registreerunud peaaegu tuhat suusasõpra. Suurt huvi ennustas juba nädal varem peetud ühistreening, kus oli ligikaudu sama palju osalejaid.

Eeldatavate favoriitidena stardivad homsele RMK Kõrvemaa Suusamaratonile meestest Eesti koondise kandidaat Madis Vaikmaa Sparta Spordiklubist ja eelmisel aastal Kõrvemaal kolmandaks tulnud Peeter Kirss Spordiklubist Biathlon. Naiste seas on esikohapretendentideks RMK Kõrvemaa Nelikürituse mitmekordne võitja Signe Parm Tallinnast ja mullu nelikürituse arvestuses teiseks jäänud Heleri Kivil Tartust.

Pearajameister Jüri Voodla sõnul on maratonirada heas korras ja hästi tähistatud. „Soovitan jõudu hoida 19 kilomeetrise ringi teiseks pooleks, kus on raja kõige järsemad tõusud ja nõudlikumad langused. Üldiselt on rada kõigile harrastajaile jõukohane,“ rääkis Voodla. Tema sõnul on osalejate arv aastate jooksul pidevalt kasvanud ning huvi tervisespordi vastu tõusuteel.

Kuna RMK Kõrvemaa Suusamaratonile tuleb rekordiliselt osavõtjaid, siis paluvad korraldajad kõigil aegsasti kohal olla, et leida endale parkimiskoht ja seada õigeaegselt valmis suusavarustus. Parkida saab selleks ettenähtud kohtades Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse ümbruses. Parkimist ja liiklust korraldavad AS Ühisteenused reguleerijad, kelle märguanded ja soovitused tagavad sujuvama liikluskorralduse. Kõigile Piibe maantee 30.-32. kilomeetril liiklejaile kehtib ohutuse tagamiseks piirkiirus 50 km/h.

Lisaks võistlejatele ootavad korraldajad hulgaliselt pealtvaatajaid, kellel on kõige mugavam sündmusele kaasa elada ja mõnusalt aega veeta stardi- ja finišipaigas Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Võistlejad läbivad seda mitmel korral ja kohaolijad saavad operatiivset infot rajal toimuvast.

Stardi- ja finišialast leiab ka lastele suunatud programmi, kelgumäe, kohviku ning abi suuskade määrimisel. Sportlandi telgist saab ühtlasi soetada ka soodsalt suusavarustust.

RMK Kõrvemaa Suusamaratonile saab registreeruda täna kella 16-ni internetiaadressil www.jooks.ee või kohapeal võistluspäeva hommikul võistluskeskuse sekretariaadis.

Maratonipäevaks lubab ilmaennustus hetkel 5-7 külmakraadi koos vähese lumesajuvõimalusega.

RMK Kõrvemaa Suusamaraton on Põhja-Eesti suurima perespordisarja avaetapp. Neljast üritusest koosnev RMK Kõrvemaa Neliküritus, tõi mullu suusa-, jooksu-, triatloni- ja rattaradadele kokku 3 536 harrastajat.

Lisainfo sündmuse kohta:
www.jooks.ee/nelikyritus

www.facebook.com/Nelikuritus
Võistluse logo: http://tiny.cc/xph9qw

Kontakt:
Mati Lilliallik
RMK Kõrvemaa Suusamaratoni peakorraldaja
Tel: +372 521 3331
Email: mati@jooks.ee
www.jooks.ee