Jõulukuusk too metsast head tava ja seadust järgides 20.12

Keskkonnainspektsioon ja RMK tuletavad kuuseotsijatele meelde, et jõulukuuse võib tuua riigimetsast järgides RMK etteantud juhiseid.

RMK pakutud võimalus ise metsast kuusk tuua on osutunud väga populaarseks ja kindlasti kasutavad paljud pered seda võimalust. "Need, kellel kuuse toomine veel plaanis, saavad vajaliku info riigimetsa asukoha, hindade ja maksmisvõimaluste kohta RMK kodulehelt või mobiilirakenduse kaudu," ütles RMK metsakasvatuse peaspetsialist Toomas Väät.

"Usume, et enamik inimesi hangibki endale jõulukuuse seaduslikult, aga paraku on igal aastal juhtumeid, kus üritatakse kuuski raiuda luba küsimata ja sealt, kus seda teha ei tohiks. Sellepärast teeb inspektsioon koos RMK ja politseiga enne pühi metsades tihedamalt kontrollkäike," märkis Keskkonnainspektsiooni looduskaitse osakonna juhataja Alar Soo.

Suuremat tähelepanu pööratakse piirkondadele, kus on varasematel aastatel rikkumisi toime pandud või kus RMK hinnangul võib probleeme ette tulla. Tähelepanu all on kindlasti kaitsealad ja metsanoorendikud tiheasustusalade ümbruses.

Keskkonnainspektsioon võib teha kontrollkäike ka jõulukuuskede müügikohtadesse ja müüjad peavad suutma kuuskede päritolu tõendada.