AS Eesti Metsataim lõpetas 2012. aasta 168 000 eurose kasumiga 14.05

Pärnumaal metsataimede tootmise ja turustamisega tegelev AS Eesti Metsataim lõpetas 2012. aasta 856 388 eurose müügitulu juures 168 086 euro suuruse kasumiga. Põhiliselt Eesti riigimetsa jaoks metsataimi tootva ettevõte aktsiatest 70% kuulub Eesti ja 30% Soome riigile.

Eesti Metsataime juhataja Tõnu Reimi sõnul oli 2012. aasta ettevõttele igati edukas – käivet suudeti võrreldes aasta varasemaga kasvatada 5,1%, kuid tegevuskasum suurenes rohkem kui viis korda. 2012. aastal müüs ettevõtte 8 miljonit metsataime, millest metsakultiveerimiseks suunati 6,6 miljonit ja edasikasvatamiseks 1,4 miljonit istikut.

„Positiivsena saan esile tuua, et üldise majanduskriisi tingimustes vähenenud metsataimede nõudlus välismaal ei ole mõjutanud meie majandustulemusi. Põhiliselt toodame ju ettevõtte omanikele nende jooksvate taimevajaduste katteks, kuid Eesti seisukohalt on hea see, et pisut rohkem kui kümnendik ettevõtte käibest tuli taimede ekspordist Soome ja 17% Rootsi turule,” märkis Reim.

2012. aasta olulisemad investeeringud oli Reimi sõnul nelja kasvuhoone ehitus, nelja kastmissüsteemiga kasvatusväljaku valmimine ja uue taimlatraktori soetamine. 2013. aastal valmivad plaanide kohaselt ehitusprojekt taimede säilitamise külmhoonele ja endise tootmishoone renoveerimisprojekt.

AS Eesti Metsataim asutati 2002. aastal eesmärgiga kasvatada põhiliselt Eesti riigimetsa tarbeks suures mahus männi, kuuse ja arukase potitaimi. Eesti Metsataime aktsionärideks on Eesti Vabariik, kellele kuuluvate aktsiate valitseja on Riigimetsa Majandamise Keskus ja Soome riigimetsi haldav Metsähallitus. 

Lisainfo:

Tõnu Reim
AS-i Eesti Metsataim juhataja
telefon 513 3104
e-post tonu.reim@eestimetstaim.ee

www.eestimetsataim.ee