Tunnustati RMK 2011. aasta reklaamikampaaniat „Kohtume metsas!“  24.05

Pärnu Turunduskonverentsi raames toimunud konkursil Kuldmuna pälvis RMK 2011. aasta metsa-aasta kampaania „Kohtume metsas!“ kolm auhinda: kuldmuna vääriliseks hinnati kampaania terviklahendit ning raadioreklaam; hõbemuna sai kategoorias välireklaami kategoorias lahendus „Metsapeatus“.

Terviklahendusi hinnanud žürii esinaine Olga Peresild: “Kuldmuna võitnud Metsa-aasta kampaania oli žürii absoluutne lemmik, sest agentuurid olid suutnud panna kampaania sõnumi elama erinevates meediakanalites. Keeruline on ette kujutada inimest, kes kõnniks rahulikult bussipeatusest mööda, mille katusel on istutatud kuused. Või inimest, kes jätaks tähelepanuta loomajäljed tänavatel, mis viisid metsanäitusele. Agentuuridel oli selgelt õnnestunud tuua tükike metsa urbanistlikusse miljöösse“.

Ühtekokku kuulutati galal välja parimad tööd 40 võistluskategoorias, millele esitati tänavusel konkursile 680 tööd. ERAL korraldas konkurssi 14. korda koostöös 17.-18. mail toimunud Pärnu Turunduskonverentsi, Postimehe, Eesti Üritusturunduse Liidu, Eesti Meediaagentuuride Liidu, Eesti Suhtekorraldajate Liidu ja digivaldkonna esindajatega.

„2011. aasta kuulutati ÜRO poolt rahvusvaheliseks metsa-aastaks, mis ühtlasi sai RMK turundustegevuste raamistikuks. Otsustasime metsa ja sellega seotud isikliku kogemuse tuua metsast välja, linna ja kaubanduskeskusesse. Kampaania olulisimaks osaks olid metsanäitused kaubanduskeskustes üle Eesti. Metsanäituste toimumise koha ja aja esile toomiseks kasutasime ostukeskustes erinevaid pindu, nt kleebised pöörduksel, loomajäljed põrandal, mis juhatasid näitusteni, kleebised tualettruumide peeglitel konteksti sobivate sõnumitega. Näituste kommunikatsiooni toetas raadioreklaam ja veebibännerid. Metsa linna toomise ideed kandis ka välimeedia reklaam erinevatel formaatidel – ühistranspordis, erilahendustega bussipeatused ehk “Metsapeatused”, mille katusel kuuseistikud ning rannakabiinid. Metsa linna toomine jätkus sügisel seenekohtade teemalises kampaanias ning talvel kutsega riigimetsast ise jõulukuusk tuua“, tutvustas kampaaniat turundusjuht Kati Veskimägi.

Auhinnatud kampaania loovlahendused töötas välja reklaamiagentuur IDEA ning meediakampaania meediaagentuur Mediapool Vizeum.

«Lõppenud rahvusvaheline metsa-aasta oli RMK jaoks turunduses uudsete ja eriliste lahenduste aasta: puudega ehitud ’metsapeatused’, kaubanduskeskuste kohapõhine reklaam, seenekohad mobiilis ja Facebookis terve aasta väldanud mäng on nendest parimad näited, mis inimeste tähelepanu köitsid», ütles RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja Mari-Liis Kitter.


Vaata meedia kampaania tutvustust siin:
Kuula raadioklippi siin:
Vaata Metsapeatuse pilti siin: