RMK ootab tuhandeid lapsi tasuta õpperetkedele talvise loodusega tutvuma 16.01

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) korraldab 16. jaanuarist 2. märtsini lasteaia- ja koolilastele looduskeskustes üle Eesti tasuta loodusõppeprogramme talvisesse metsa.

Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) korraldab 16. jaanuarist 2. märtsini lasteaia- ja koolilastele looduskeskustes üle Eesti tasuta loodusõppeprogramme talvisesse metsa.

RMK loodushariduse peaspetsialisti Helen Luksi sõnul on lastel võimalik valida 18 RMK looduskeskuses toimuva enam kui 50 erineva loodusõppeprogrammi vahel. “Kuna eelnevatel aastatel on ettevõtmise vastu suur huvi olnud, otsustasime tänavu talvekampaaniat märtsi alguseni teha,” rääkis Luks ning lisas, et tänu sellele saavad nad lastele ka rohkem programme pakkuda.

Põhirõhk talvekampaanial on talvise looduse tutvustamisel. “Klassi- või lasteaiakaaslastega metsa minna ning oma silmaga lindude-loomade toitumis- ja tegutsemisjälgi näha pakub lastele alati rohkem avastamisrõõmu kui pelgalt klassiruumis õpitu või raamatust nähtu,” märkis Luks ning lisas, et maha sadanud lumi loob selleks head võimalused. Kindlasti tuleb metsaretkele selga panna ilmastikukindlad riided ja jalanõud.

Registreerimine RMK pakutavatele programmidele on juba avatud – seda saab teha veebilehel www.rmk.ee, kust leiab ka täpsema info sihtkohtade ja programmide sisu kohta.

RMK tasuta loodusõppeprogrammid koolidele ja lasteaedadele toimuvad kevad-, sügis- ning talvekampaaniate raames. 2011. aastal tegid RMK looduskeskused 1500 kampaaniaprogrammi, millel osales ligi 30 000 osavõtjat.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Helen Luks
RMK loodushoiuosakonna loodushariduse peaspetsialist
Telefon 502 4492
E-post helen.luks@rmk.ee
www.rmk.ee