Palkmajaehitajad võtavad mõõtu laupäeval Räpinas 04.06

Laupäeval, 9. juunil korraldab Eesti Puitmajaliit Räpinas aset leidvate Hea Kodu päevade raames teistkordselt käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistluse. Eesti parima palkmajaehitaja välja selgitamisele saab kaasa elada alates kella 10.00-st mõisa talli ees.

Võistluse eesmärk on palkmajaehitaja ameti tutvustamine ja väärtustamine ning Eestis sajandite pikkuse traditsiooniga palkmajaehituse propageerimine.

Käsitöö palkmajaehitajate kutsevõistlusel valmivad palkmaja nurgatüübid. Võistlejatel on võimalus valida kolme erineva nurgatüübi vahel, milleks on eesti tuulelukuga puhasnurk, eesti tuulelukuga järsknurk, Norra nurk. Võistlusel peab iga võistleja ettevalmistatud alusele paika panema ühe 1,5 m pikkuse palgi - sh tegema ühe nurgatapi ja 1,2 m vara ning lõikama sirgeks palgi otsad alumiste palkide järgi.

Kohtunikud hindavad palgi paika panemisel kiirust ja täpsust.

Võistluse lisainfo ja detailne juhend SIIN

Räpinas 8. ja 9. juunil toimuvad Hea Kodu päevad on suunatud oma kodu - maja ja selle ümbruse korrastamisele. Päevade raames toimub lisaks palkmajaehitajate kutsevõistlusele konverents, mess ning mitmed huvitavad töötoad ja ekskursioonid. Hea Kodu päevade programmi leiab SIIT.

Triin Ahonen
Kommunikatsioonijuht
Eesti Puitmajaliit
e-post: triin@puitmajaliit.ee
mob: +372  5295 893
www.puitmajaliit.ee