Sagadi mõisakompleks pääses konkursi "Eesti avastamata aarded" finaali 29.04

Sagadi mõisakompleks pääses EASi turismiarenduskeskuse poolt läbiviidava „Eesti avastamata aarete" konkursi finaali.
Taastatud ajalooliste turismisihtkohtadena jõudsid finaali ka veel kaks kaunist Vihula valla mõisa - Palmse ja Vihula, Hiiumaa tuletornid (Kõpu, Ristna ja Tahkuna) ning Olustvere mõis. Konkursi võitja kuulutatakse välja 5. mail Rotermanni kvartalis toimuval avalikul finaalüritusel.

Just need kolm sihtkohta said turismi- ja kultuuriväärtuste ekspertidest koosneva žürii poolt pärast kõigi sihtkohtade külastamist kõrgeimad hinnangud testitavatele toodetele ja teenustele. „Sihtkohtade hindamisel võeti arvesse piirkonna ja turismitoodete autentsust, toodete atraktiivsust nii sise- kui välisturistile, turunduse läbimõeldust ning kõige olulisem roll oli sel aastal hindamiskriteeriumites koostööl, kogukonna kaasamisel ja külalislahkusel," tutvustas eelvaliku komisjoni esinaine, EASi turismarenduskeskuse tootearenduse juht Marje Braunbrück.

RMK Sagadi metsakeskuse juhataja Krista Keeduse sõnul on kõik finaali pääsenud tugevad kandidaadid. „Külastasime looduskooli ja muuseumirahvaga sügisel Olustveret ning nende võimalused olid muljetavaldavad,“ sõnas Keedus. Samas loodab ta, et Sagadi mõisakompleks konkursi võidab, kuna seal on hästi toimiv ning just turistidele suunatud koostöö. „Küsitud on, et kuidas me – ikka tuntud mõisad ju – saame endi kohta öelda „avastamata aarded“. Aga kuna tegu on Euroopa mõistes uute sihtkohtadega, siis ses osas sobime me kindlasti,“ on Keedus veendunud.

Konkurssi toetavad Euroopa Komisjon ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.