RMK viis looduses liikuja info mobiili 16.09

RMK uus nutitelefonidele mõeldud rakendus annab informatsiooni nii lähimate matkaradade, lõkkekohtade kui ka metsaonnide jpt objektide kohta riigimetsas. Sügishooajal on rakenduses ülevaade ka headest seene- ja marjametsadest.

Esialgu Androidi platvormile valmis saanud rakendus peegeldab RMK kodulehel olevat looduses liikuja infot. Uus lahendus annab kasutajatele ülevaate ümbruskonnas asuvatest RMK matka- ja õpperadadest, telkimisaladest, lõkkeplatsidest, looduskeskustest ja teistest puhkeobjektidest. Lisainfona saab lugeda nii RMK kui ka ilm.ee portaali uudiseid. Kõiki RMK puhkeobjekte saab otsida lähtuvalt enda asukohast, objekti tüübist või maakondlikust paiknemisest.

Sügishooajale sobivalt on metsaandide leidmisel abiks lähikonna kaardid, korjamisel piltide ja kirjeldustega ülevaade levinumatest seentest ja marjadest. Rakendus sisaldab ka seente säilitusinfot ja lihtsaid retsepte.

Mobiilirakenduse on loonud Eesti tarkvaraarendusettevõte BrightSpark OÜ, kasutajaliidese graafika valmis disainibüroos DF. Rakenduses kasutatakse põhjana täpseid Google’i kaarte, millel kuvatakse objektid lähtuvalt inimese asukohast.

Esialgu saavad rakendust kasutada populaarse Android platvormi kasutajad ning sügise jooksul jõuab see ka iPhone’ile ja Windows Phone 7-le.

BrightSpark on M-Meedia gruppi kuuluv tarkvaraarendusettevõte, mis tegeleb mobiilirakenduste platvormi McMaker ning erinevate portaalide ja e-kommertslahenduste arendamisega. McMaker tarkvara toodetakse koostöös Itaalia partneriga K-Now s.a.r.l.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Mari-Liis Kitter
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
Tel 676 7033, 514 5954
E-post mari-liis.kitter@rmk.ee

Kari Maripuu
BrightSpark OÜ tegevjuht
Tel 515 4141
E-post kari.maripuu@brightspark.ee