RMK tähistab rahvusvahelise metsa-aasta lõppu neljas linnas 15.12

Sel nädalavahetusel korraldab RMK tasuta vabaõhuüritused Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus, millega pannakse punkt ÜRO rahvusvahelise metsa-aasta sündmustele Eestis. Linastuvad Eesti metsa teemalised animatsioonid, jagatakse glögi ja piparkooke, aga ka piiratud koguses jõulukuuse raielubasid

RMK juhatuse esimehe Aigar Kallase kinnitusel külastati Eesti riigimetsade puhke- ja kaitsealasid lõppeval aastal üle 1,5 miljoni korra. “Detsember toob metsa kindlasti veelgi inimesi, sest vana traditsioon perega ise metsast jõulupuu tuua on viimastel aastatel uuesti tublisti populaarsust kogunud,” selgitas Kallas, kelle sõnul viidi mullu riigimetsast koju ligi 4600 jõulukuuske.
 
Tänavune metsa-aasta oli Aigar Kallase sõnul tähelepanuväärne seetõttu, et riigimetsa istutati kõigi aegade suurim kogus puid – kokku 13,4 miljonit istikut, enamuses kuused ja männid. Lisaks hooldas RMK noort metsa ca 31 000 hektaril, mida on pindalalt rohkem kui Võrtsjärve jagu.
 
Rahvusvahelise metsa-aasta viimased üritused leiavad aset sel laupäeval kell 17-18 Tallinnas Vabaduse väljakul ja Tartus Raekoja platsil ning pühapäeval kell 17-18 Pärnus Port Arturi platsil ja Jõhvis Maavalitsuse ees. Lisaks piparkookide, glögi ja raielubade jagamisele vaadatakse üheskoos ka animeeritud jutustust “Eesti metsa lugu”, millele loeb teksti Aarne Üksküla.
 
RMK korraldas tänavu sadakond rahvusvahelisele metsa-aastale pühendatud üritust, nende hulgas ligi 30 kontserti ja kaks perepäeva, millest võttis osa üle 8000 inimese. Aasta jooksul korraldati ka mitmeid konkursse, näiteks interaktiivsel metsaviktoriinil pani oma teadmised proovile 9307 õpilast. Üle 4000 õpilase käis kevadel metsa istutamas ja 8800 ehk enam kui kaks kolmandikku kõigist Eesti kuuendate klasside õpilastest koos õpetajatega kasutas võimalust osaleda RMK korraldatud sügisesel õppeprogrammil “Kohtume metsas!”.
 
2011. aasta oli ÜRO poolt välja kuulutatud kui rahvusvaheline metsa-aasta, mille eesmärk oli tõsta elanikkonna teadlikkust metsandusest. Metsa-aasta väärtustab inimese rolli metsas ja metsa tähtsust inimesele.
 
RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.
 
Lisainfo:
Aigar Kallas
RMK juhatuse esimees
Telefon 528 1299
e-post aigar.kallas@rmk.ee
 
Lisainfo metsa-aasta lõpetamise kohta:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
Telefon 513 7035
e-post marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee