RMK korraldab Matsalu filmifestivali raames loodusharidus- ja fotoprogrammi 14.09

RMK on juba teist aastat toetamas Matsalu Loodusfilmide Festivali, korraldades loodushariduslikke tegevusi õpilastele ja fotograafia töötube ning loodusfotonäitusi kõigile huvilistele. Täna, 14. septembril kell 17 toimub kõikide fotonäituste avamine Lihula mõisas. Kell 18 algab festival kultuurimajas, kus näeb ka festivali avafilmi Serengeti rahvuspargist Aafrikas.

Loodusharidusprogramm on pühendatud käimasolevale metsa-aastale. RMK korraldab sel puhul festivali ajal, 14. ja 15. septembril loodushariduslikke tegevusi Haapsalus ja Lihulas Läänemaa õpilastele. Kõik üritused on tasuta, vaadata saab filme ja osaleda töötubades.

Kõigile huvilistele mõeldud fotoprogramm algab reede õhtul kell 19 Lihula mõisa „Rändaja kohvikus“ Tiit Leito autoritunniga, kus jutt ja näited pärinevad autori viimati ilmunud raamatust „Olemise olekud“. Alates kella 20-st täidavad ruumi  muusikalised ja visuaalsed rännakud Eestist ja Brasiiliast kuni Uus-Meremaani välja.

Laupäev on tihedalt sisustatud fotoloengute ja -mõtisklustega. Hommikul kell 10 alustab Remo Savisaar, kes räägib, kuidas linnule või loomale lähedale saada, et teha eriline pilt. Seejärel võtab järje üle Bob Gibbons Inglismaalt, kes annab edasi oma teadmisi lillede pildistamisest. Pärastlõuna on Jarek Jõepera päralt, kes näitab varahommikusi metsa- ja rabamaastike ning räägib piltide saamislugusid.

Pühapäeva hommikul toimub fototöötuba Laelatu puisniidul, kus Bob Gibbons võtab praktikas käsile lillede, seente, sügisvärvide ja kõige muu pildistamise, mida kaunilt Laelatu puisniidult leida võib.

Kõik fotonäitused on avatud kolmapäevast pühapäevani Matsalu rahvuspargi keskuses Penijõe mõisas, Lihula mõisas ja mõisa aidas ning kaupluses Konsum. Oma pilte eksponeerivad Tiit Leito, Remo Savisaar, Jaan Künnap, Toomas Tuul, Mark Soosaar jpt. Fotoprogrammi korraldab RMK koostöös MTÜ-dega Fotokeskkond ja Unistuste Vabrik.

Fotoprogrammi kava: www.matsalufilm.ee
Loodusharidusprogrammi kava:
www.matsalufilm.ee

Lisainfo:
Marju Pajumets
RMK Lääne-Eesti piirkonna külastusjuht
Telefon 522 0259 
www.rmk.ee