Küttepuitu saab osta järelmaksuga  13.09

2011. aasta viimaseks kvartaliks on Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) reserveerinud eraisikute ostusoovide täitmiseks kuni 15 000 kuupmeetrit küttepuitu. Tulles vastu tarbijate soovidele on eraisikutel esmakordselt võimalus küttepuidu eest tasuda järelmaksuga.

„RMK koostööpartneri vahendusel saavad tarbijad tasuda küttepuidu tellimuste eest ka osade kaupa, mis võimaldab jagada ühekordset suuremat kulutust pikema ajaperioodi peale,“ selgitas RMK puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi. Teenuse osutajaks on finantseerimislahendusi pakkuv Cofi AS.

RMK-st saab eratarbija osta kolmemeetriseid küttepuid, mida ostja peab ise parajaks saagima ja kuivada laskma. “RMK küttepuidu varud on eraisikute vajaduste rahuldamiseks piisavad, seda jätkus meil nii eelmisel talvel kui kindlasti ka tänavu,” ütles Ulvar Kaubi ja lisas, et ka hinnatase on hetkel tarbijasõbralik.

Poole koorma ehk 10 m3 kolmemeetriste küttepuude kojutellimisel on hind
45 eurot kuupmeetri kohta koos käibemaksuga, täiskoormal (24 m3) on kuupmeetri hind 36 eurot. Tulenevalt veokaugusest lisandub kaugemale kui 50 km transpordi eest 4 eurot.

Ostetud küttepuidu eest saab tasuda ettemaksuga või 4-12 osamaksega. Järelmaksu taotleja peab olema eraisik vanuses 24-70 aastat. Järelmaksu intress on 24,9% aastas arvestatuna lepingu jäägilt, lisaks on lepingu sõlmimise tasu 15 eurot ja igakuine haldustasu 0,9 eurot. Igakuiste osamaksete tasumine toimub lepinguga koos sõlmitava otsekorralduslepingu alusel. RMK juhib tähelepanu, et tegemist on finantsteenusega, mille täpsete tingimustega saate tutvuda siin: www.rmk.ee/teemad/puidu-muuk

RMK-lt küttepuidu ostmise tingimused on avaldatud www.rmk.ee/teemad/puidu-muuk/kuttepuit. Tellimiseks tuleb helistada üldisele tellimusnumbrile 676 7676 või saata tellimuskiri aadressile kyte@rmk.ee.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Ulvar Kaubi
RMK puiduturustusosakonna juhataja
telefon 513 7042
e-post
ulvar.kaubi@rmk.ee
www.rmk.ee