Kaasaja "Eesti metsa lugu" esitavad septembris UMA ja Hendrik Relve  07.09

RMK ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav tasuta kontserdisari “Eesti metsa lugu” jõuab sel nädalal Paidesse, Jõgevale ja Viljandisse. Seekordsed kontserdid keskenduvad tänapäeva metsandusele, muusikalise poole eest kannab hoolt ansambel UMA. Guido Kangur esitab Janek Mäggi kirjutatud metsaluulet ja metsa tähendusest tänapäeval räägib Hendrik Relve.

Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse Eesti metsade kujunemist läbi erinevate ajalooetappide nii sõnas, pildis kui muusikas. Neljapäeval, 8. septembril toimub kontsert Paide kultuurikeskuses ja reedel, 9. septembril Jõgeva kultuurikeskuses, mõlemad kontserdid algavad kell 19. Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuval (10.09) kontserdil on kohad juba täis. Kontserdid on tasuta, ent soovituslik on eelregistreerimine RMK veebis www.rmk.ee/loodusegakoos.

Kontserdil näidatakse ka Eesti metsade ajalugu tutvustavat ülevaatefilmi, millel esitab teksti Aarne Üksküla ning mille animeeritud osa teeb uute teadmiste saamise kergelt haaratavaks.

Ansamblis UMA on kaks muusikut – Aleksei Saks ja Robert Jürjendal – kes panid duole aluse 2007. aasta alguses. Muusikute kava koosneb enda kirjutatud paladest, mida iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning free- ja jazzimprovisatsioonid. Aleksei Saks esineb trompetil ja väga harva kasutataval corno da caccia'l ning Robert Jürjendal kitarril, kasutades live-elektroonikat.

Aasta jooksul jõuab "Eesti metsa lugu" enam kui 30 Eestimaa paika, lisaks Bonzole ja Piispeale saab olenevalt kohast kuulda ka Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Hortus Musicust, Celia Rooset ja Tuule Kanni, UMA, Rondellust ja Weekend Guitar Triot. Igal kontserdil astub lisaks muusikutele üles jutuvestja, kes pajatab vastava ajastu metsast ja inimestest. Nii saab Hendrik Relve, Samuel Golombi, Vladislav Koržetsi ning Ott Sandraku esituses kuulata metsalugusid ennemuistsest ajast, mõisaajast, Eesti ajast, Nõukogude ajast ning tänapäevast.

2011. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks metsa-aastaks. RMK korraldab sel puhul aasta jooksul sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine. Samuti saab erinevate matkapäevade, istutustalgute ja metsanduslike õpperadade võrgustiku loomises osalemise kaudu ise metsatöödes käed külge lüüa.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
tel 676 753, 513 7035
e-post: marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee