Haanja teabepunktis saab meisterdada metsaraamatut 16.03

RMK Haanja teabepunkt kutsub näputööhuvilisi pühapäeva hommikul kaasa lööma „Metsaraamatu“ nime kandvast õppepäevast, et valmistada omale üheskoos omapärane album-märkmik.

Õppepäeva juhendab ja meisterdajaid vajalike materjalidega varustab Võrus asuva Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumi tegevusjuht Marika Sepp, kelle sõnul tulevad märkmikud omapärase voldikseljaga papist ja paberist poognatega. Õppepäevast osavõtnute tööks saab kaante valmistamine.

„Kaaned saab teha kas puiduspoonist või tekstiilist,“ selgitas Sepp. „Tekstiilist valmistatud kaaned kaunistame taimetrükiga, puiduspoonist kaaned on eelnevalt valmis, need on vaja ühendada seljadetailiga. Spoonist kaasi saab samuti taimetrükiga kaunistada.“

Eeltööna teeb juhendaja puiduspoonist kaaned valmis põhjusel, et muidu ju ühe päevaga raamatut valmis meisterdada ei jõuaks. „Seekord me ei kasuta liimimisel kliistrit, mis kuivaks väga kaua, vaid PVA-d,“ täpsustab ta, lisades, et on varasemaltki niisuguste raamatute meisterdamist õpetanud.

Metsaraamatut saab edaspidi kasutada näiteks loodusteemaliste ülestähenduste tegemiseks ja fotode kleepimiseks või mõnel muul meelepärasel otstarbel.

Marika Sepp märgib, et õppepäeva korraldamise idee sai alguse faktist, et tänavune aasta on kuulutatud rahvusvaheliseks metsa-aastaks ning Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis on sel puhul tulemas näitus „Puine Kalevipoeg“, mis kõneleb Kalevipojaga seotud puudest.

„Puuliigid, mis „Kalevipojas“ märgitud, on üles pildistatud ning nende juures on ka vastav väljavõte eeposest. Samuti sellest puust valmistatud esemed,“ täpsustab ta. Et näitusega seoses korraldab muuseum samuti „Metsaraamatu“ töötube, liikuski mõte töötoa korraldamisele koostöös RMK loodushoiuosakonna Lõuna-Eesti piirkonna külastusjuhi Krista Näkiga. Nüüd ongi asjad niikaugel, et pühapäeval kell 10 saab Haanja teabepunktist mõneks tunniks käsitöötuba. Õppepäev on osavõtjaile tasuta.

Kuna meisterdamisel saab kaasa lüüa maksimaalselt 12 inimest, palub Krista Näkk soovijail kindlasti eelnevalt end õppepäevale registreerida kas telefonil 524 0187 või e-posti aadressil: haanja.teabepunkt@rmk.ee.

Vaata infot ürituse kohta ja juhatust Haanja teabepunkti kohta siit: http://www.rmk.ee/loodusegakoos/uritus#180