"Eesti metsa lugu" esitavad augustis Bonzo ja Piispea  02.08

RMK ja Eesti Kontserdi koostöös korraldatav tasuta kontserdisari “Eesti metsa lugu” jõuab augusti alguses Ida-Virumaale ja Viljandimaale. Seekordsed kontserdid pühendavad oma tähelepanu Eesti vabariigi ajale metsanduse loos, muusikalise poole eest kannavad hoolt Bonzo ja Piispea, pajatusi metsa tähendusest tol ajal räägib Ott Sandrak.

Kontserdisarjaga tähistatakse rahvusvahelist metsa-aastat ning tutvustatakse Eesti metsade kujunemist läbi erinevate ajalooetappide nii sõnas, pildis kui muusikas. Mäetaguse mõisas Ida-Virumaal algab kontsert neljapäeval, 4. augustil kell 18. Viljandimaal Soomaa rahvuspargi keskuses (5.08) ja Olustvere mõisas (7.08) toimuvatel kontsertidel on kohad juba täis. Kontserdid on tasuta, ent soovituslik on eelregistreerimine RMK veebis www.rmk.ee/loodusegakoos.

Kontserdil näidatakse Eesti metsade ajalugu tutvustavat ülevaatefilmi, millel esitab teksti Aarne Üksküla ning mille animeeritud osa teeb uute teadmiste saamise kergelt haaratavaks.

Aasta jooksul jõuab "Eesti metsa lugu" enam kui 30 Eestimaa paika, lisaks Eesti Bonzole ja Piispeale saab olenevalt kohast kuulda ka Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Hortus Musicust, Celia Rooset ja Tuule Kanni, UMA, Rondellust ja Weekend Guitar Triot. Igal kontserdil astub lisaks muusikutele üles jutuvestja, kes pajatab vastava ajastu metsast ja inimestest. Nii saab Hendrik Relve, Samuel Golombi, Vladislav Koržetsi ning Ott Sandraku esituses kuulata metsalugusid ennemuistsest ajast, mõisaajast, Eesti ajast, Nõukogude ajast ning tänapäevast.

2011. aasta on ÜRO poolt kuulutatud rahvusvaheliseks metsa-aastaks. RMK korraldab sel puhul aasta jooksul sadakond kultuuri- ja metsandusüritust, mille eesmärk on tutvustada, kuidas toimub Eesti riigimetsa kasvatamine ja majandamine. Samuti saab erinevate matkapäevade, istutustalgute ja metsanduslike õpperadade võrgustiku loomises osalemise kaudu ise metsatöödes käed külge lüüa.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, viib läbi praktilisi looduskaitsetöid ja tegeleb metsa majandamise ja puidu müügiga. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK loodushoiuosakonna juhataja
tel 676 753, 513 7035
e-post: marge.rammo@rmk.ee