RMK: metsateed on kuuseotsijatele avatud 17.12

RMK on praeguseks suutnud 66 traktoriga lumetõrjet  teha 5260 kilomeetril metsateedel, mis võimaldab inimestel riigimetsa pääseda ja endale ise jõulukuusk tuua.

Riigimetsa Majandamise Keskuse metsaparandustalituse juhataja Margus Reimanni sõnul mobiliseeris RMK enne jõule suured ressursid teid puhastama. “Alustasime tööga 24. novembril ja paljudes piirkondades oleme teinud lumetõrjet juba kolm-neli korda,” ütles Reimann.

Margus Reimanni kinnitusel on teeolud praegu suurematel metsateedel head ning RMK panustab omalt poolt maksimaalselt, et inimesed pääseksid jõulude ajal metsa jalutama või pühadekuuske tooma.

RMK korraldab 17.-23. detsembrini huvilistele viieteistkümnes piirkonnas üle riigi juhendatud kuuseretkesid. Reegleid jälgides on jõulupuu võimalik tuua riigimetsast ka iseseisvalt, kasutades selleks mugavat mobiiltelefonimakset. Lisainfo ja registreerimine kuuseretkedele: www.rmk.ee/kuuseke.

Metsateede lumest lahtilükkamiseks on RMK-l tänavu kulunud ligi 600 000 krooni. 2009/2010. aasta talvel teostas RMK ligi 31 000 kilomeetrit lumetõrjet.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandada on 38% Eesti metsadest.

Margus Reimann
RMK metsaparandustalituse juhataja
Mob: 502 1510
E-post: margus.reimann@rmk.ee

Toomas Väät
RMK metsahaldusosakonna metsakasvatuse peaspetsialist
Mob: 520 5734
E-post: toomas.vaat@rmk.ee