RMK kutsub Eesti looduskaitse juubelile Vilsandi rahvusparki 15.07

Alanud on eelregistreerimine RMK matka- ja muusikaürituste sarja kolmandale sellesuvisele ettevõtmisele – Saaremaal Vilsandi rahvuspargis 14.augustil toimuvale loodusmatkale ja sellele järgnevale Riho Sibula kontserdile. Matkad, töötoad, muusikaelamus, bussitransport ning pakutav eine on osalejatele tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine RMK veebilehel www.rmk.ee/loodusegakoos.

Seekordne RMK matka- ja muusikaüritus toimub Eesti looduskaitse hällis Vilsandis, sest just Vilsandi rahvuspargi koosseisu kuuluva Vaika linnukaitseala asutamist 14. augustil 1910 peetakse Eesti looduskaitse sünniks.

Päev algab juhendatud matkadega, võimalik on valida jalgsi-, paadi- ja bussimatka vahel. Vilsandi rahvuspargi keskuses Loonal toimuvates töötubades saab meisterdada puulusikaid, vilepille ning Saaremaale omaseid meeneid, teha metsateadmiste testi ning tutvuda Loona mõisa ja selle õuealaga.

Pärastlõunal algusega kell 17.00 toimub Loona mõisa õuel õdus kontsert, kus astuvad üles Riho Sibul, Jaak Tuksam ja UMA (Aleksei Saks ja Rober Jürjendal) ning Erko Niit, Laura Junson ja Kristjan Mazurtšak.

Nii nagu kõigis teisteski RMK looduskeskustes pakutakse ka Vilsandis sel päeval sünnipäevatorti, mis on valmistatud konkursi „100 tordiretsepti“ võistlustöö alusel. Lisaks ootab kõiki matkalisi tasuta lõunasöök.

Mugavaks kohalejõudmiseks on matka- ja muusikasõpradele käima pandud spetsiaalsed bussid, mis väljuvad Kuressaarest, Kuivastust, Kärdlast, Haapsalust, Pärnust ning Tallinnast. Täpsem info ajagraafikute kohta RMK kodulehel.

RMK tähistab Eesti looduskaitse 100. juubelit matka- ja muusikaürituste sarja ning mitmete konkurssidega. Matka- ja muusikaüritusi viiakse läbi 5 Eesti rahvuspargis. Juba on need toimunud Soomaal ja Matsalus, millest võttis osa kokku ca 1500 inimest. Sügisel toimuvad analoogsed ettevõtmised 18. septembril Lahemaal ning 28. novembril Karula rahvuspargis. Iga kord on Riho Sibulal külas uued musikaalsed sõbrad.


Lisainfo:

Marge Rammo
RMK loodushoiu osakonna juhataja
Telefon 513 7035
E-post: marge.rammo@rmk.ee

www.rmk.ee/loodusegakoos
www.twitter.com/riigimets
www.facebook.com/riigimets