RMK avab Viimsis looduskeskuse  27.05

RMK avab homme, 28. mail Viimsis looduskeskuse, kus pakutavate õppeprogrammide põhirõhk on linnalähedase looduse tutvustamisel. Looduskeskus korraldab silmaringi avardavaid õpperetki nii lasteaedadele ja koolidele kui kõigile huvilistele. 

Tegu on esimese looduskeskusega Tallinna läheduses ning see tegutseb renoveeritud endises metskonnahoones aadressil Rohuneeme tee 29. RMK Viimsi looduskeskus on suvehooajal avatud iga päev kell 10-18.

Viimsi looduskeskus pakub Tallinna ümbruse puhkeala õpperadadel tasuta  loodusharidusprogramme lasteaedadele ja üldhariduskoolidele ning tasulisi õppeprogramme kõigile soovijaile. Peamised õppeprogrammideks kasutatavad rajad on Tädu loodusõpperada Viimsis ning Harku metsa loodusrada.

Lisaks erinevatele haridusprogrammidele on looduskeskuses võimalik saada teabematerjali ja infot metsapuhkuse võimaluste kohta, tutvuda looduskeskuse teabekoguga, vaadata loodusteemalisi filme ning mängida temaatilisi mänge. Üleval on ka Jüri Pere fotonäitus “Pisiasjade ilu, pärisasjade rõõm”.

Kokku on RMK-l üle Eesti 18 looduskeskust ja 4 loodusmaja. RMK looduskeskused ja loodusmajad on RMK puhkealade südameks, seal tutvustatakse piirkonna loodust ja puhkerajatisi. Looduskeskustele lisaks saab metsapuhkuse alast infot ka RMK 23 teabepunktist, Tallinna teabepunkt tegutseb Tallinna loomaaia lääneväravas.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. Kokku on riigimetsas ja kaitsealadel külastajatele loodud 1735 km matkaradu, 178 kattega lõkkekohta, 41 telkimisala, 24 metsaonni, 15 metsamaja ning ligi 700 muud üksikobjekti. RMK majandab 38% Eesti metsadest.


Lisainfo:

Sirli Vijar
RMK Viimsi looduskeskuse juht
tel 5340 7513
viimsi.looduskeskus@rmk.ee