Riho Sibul kutsub Soomaale matkama ja kontserdile 12.05

Laupäeval, 22. mail toimub Soomaal matka- ja muusikaüritus, millega tähistatakse Eesti looduskaitse 100. juubelit.  Osavõtt on kõigile tasuta, ent eelregistreerimisega.

Nagu nimigi ütleb, koosneb päev matkamisest ja heast muusikast. Viimase eest vastutab Riho Sibul, kes on kampa võtnud Jaak Tuksami, Andre Maakeri ja õed Taulid. Kontsert Soomaa rahvuspargi keskuse õuel Kõrtsi-Tõramaal algab kell 17.00.

Enne helide maailma kadumist tasub kindlasti kuulata Soomaa looduse hääli. RMK poolt juhendatud retked suurte rabade, lamminiitude, metsade ja kultuuripärandi kaitseks loodud Soomaa radadele algavad Soomaa külastuskeskuse parklast Kõrtsi-Tõramaalt kell 11 ja kestavad kella kolmeni. Matkale viiakse kohaletulnuid bussiga, samuti tuuakse nad sealt tagasi bussiga. Bussid väljuvad Tõramaalt orienteeruvalt iga 45 minuti järel.

Metsamatk teeb teatavasti kõhu kiirelt tühjaks, lõunat pakume Tõramaal kell 12.00-16.00. Samas on võimalik kogu päeva jooksul vaadata ka filmiprogrammi ja jalutada koprarajal.

Mugavaks kohalejõudmiseks on matka- ja muusikasõpradele käima pandud spetsiaalsed bussid Pärnust ja Viljandist, ent tulla võib ka oma autoga.

Selge tasub panna ilmastikule vastavad riided ning võtta igaks juhuks kaasa vihmakeep ja varuriided.

Soomaa matka ja muusikaüritus on kõigile tasuta, ent eelregistreerimisega. Vaata lisa ja pane nimi kirja www.rmk.ee/loodusegakoos veebilehel.

Neil, kes soovivad osaleda kontserdil, kuid ei ole huvitatud RMK matkast osa võtma, on võimalus pöörduda Soomaa ettevõtjate poole, kes pakuvad samuti sel ajal mitmeid puhketeenuseid (nt haabjamatkad Raudna jõel jms). Nende võimaluste kohta jagab lisainfot soomaa.ee veebileht.

Järgmised RMK matka- ja muusikaüritused toimuvad 5. juunil Matsalu rahvuspargis, 14. augustil Vilsandi rahvuspargis, 18. septembril Lahemaa rahvuspargis ja 28. novembril Karula rahvuspargis. Iga kord on Riho Sibulal külas uued musikaalsed sõbrad.

Lisainfo ja registreerumine veebilehel www.rmk.ee/loodusegakoos .