Metsanduse kutsevõistlustel tegi parima tulemuse RMK Kagu meeskond 06.07

Reedel ja laupäeval Järvseljal peetud 43. kutsevõistlustel tegi parima tulemuse RMK Kagu meeskond, kellele järgnesid teisel ja kolmandal kohal RMK Kirde regiooni ja RMK Edela regiooni meeskonnad.

Äsja lõppenud metsanduse kutsevõistlustest võttis osa üle 320 võistleja, kes said oma teadmisi ja oskusi rakendada 16 erineval võistlusalal. Osaleda sai nii individuaalselt kui meeskonniti. Kutsevõistluste parim meeskond selgitatakse välja kuue metsandusliku võistluse koondtulemustega, mil arvestatakse metsakasvataja mitmevõistluse, noorendike hooldaja mitmevõistluse, traktoristi mitmevõistluse, harvesterijuhtide võistluse, praakerite mitmevõistluse ja Eesti raiemeistrivõistluste tulemusi. Kokku oli 15 meeskonda.

Eesti raiemeistrivõistlustel oli kõige edukam Jukka Perämäki, kes kogus 1599 punkti. 1558 punktiga saavutas teise koha Anatolijs Selivanovs ning kolmandale kohale tuli Taavi Ehrpais 1555 punktiga. Juunioride klassis tegi parima tulemuse Erik Rist 1342 punktiga, teise koha võttis Aigar Tiho 1341 punktiga ja kolmandale kohale tuli Tõnis Teppo 1330 punktiga. Kokku võistles raiemeistrivõistlustel 25 võistlejat.

Erinevaid võistlusi jagus nii esimeseks kui teiseks päevaks. Igaühel oli võimalik valida endale sobivaim võistlus, sest valik oli tõesti lai. Kel oli aega, sai võistlemise vahepeal käia ekskursioonil koos giidiga, et Järvselja katsemetskonna tegevusega lähemalt tutvuda. Kõikide võistlusalade tulemused ja fotod on näha järgmisel nädalal Eesti Metsaseltsi veebis www.metsaselts.ee.

Pille Rõivas
metsanduse kommunikatsioonijuht
5064608
pille.roivas@metsaselts.ee