Metsaandide tordikonkursil võidutses kukeseene Napoleoni kook  20.07

RMK poolt korraldatud tordikonkursi “100 tordiretsepti” maitsvaimaks tööks kuulutati Alla Metsmaa poolt välja pakutud kukeseene Napoleoni kook. Hõrku küpsetist saab looduskaitse 100. sünnipäeval 14. augustil maitsta kõikides RMK looduskeskustes üle Eesti.

Eestimaiste metsasaaduste kasutamist propageerinud tordiretseptide konkursil tuli teiseks muraka-männi pruunjuustu tort (Nils Õun) ning kolmandaks jäine mustikatort kuusekasvu siirupiga (Alla Metsmaa). Eripreemiaga nutika ja leidliku serveerimise eest tunnustati Marje Tamme “Umbrohupotti”, kus šokolaadine koogipõhi pistetud lillepotti, kaunistuseks merekivikesed ning melissioks.

Kokku laekus võistlusele 50 originaalset retsepti, lisaks eelpoolmainitud auhinnatud tortidele jõudsid finaaliheitlusesse ka väike hapuoblikatort (Kaare Kangro), tõsine metsamehe tort (Liina Järvekülg) ja võileivatort “Raiesmik” (Valli Järve).

Torte hindas žürii koosseisus Roman Zaštšerinski, Allan Kuning, Vladislav Koržets, Andres Olesk ja Mari-Liis Mälberg. Arvesse võeti esitatud retsepti originaalsust, koostist, teostatavust, looduse ja metsa komponentide kasutamist. Oluline oli uute huvitavate maitsete kombineerimise julgus. Isuäratavate retseptide kõrval võlusid žüriid ka tortidele pandud nimed – teiste seas nt “Notsu maitseb jõhvikaid”, “Siil tuli metsast”, “Metsavahi auto” või “Metshaldja kroon”.

Parima tordiretsepti autor Alla Metsmaa saab nautida õhtusööki kahele Roman Zaštšerinski kohvikus Moon, lisaks ootab teda küpsetusvormide komplekt ning 25 eksemplari autoriraamatut, kus on ära toodud konkursile laekunud 10 parimat tööd. Auhinnad on välja pandud ka teistele esiletoodud retseptide autoritele.

RMK poolt läbi viidud konkursiga “100 tordiretsepti” propageeriti eestimaiste metsasaaduste kasutamist küpsetistes. Oodatud olid pildid ja retseptid nii soolastest kui magusatest tortidest. Lisaks tordiretseptide konkursile tähistab RMK Eesti looduskaitse 100. juubelit matka- ja muusikaürituste sarja ning mitmete teiste konkurssidega.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb metsa ja puidu müügiga ning korraldab ulukihoolet. Lisaks loob RMK looduses liikumise ja metsapuhkuse võimalusi puhkealadel, viies Eesti rahvuspargis ning ligi 40 muul kaitsealal ja kujundab loodusteadlikkust. RMK hoole all on 38% Eesti metsadest.

Lisainfo:

Marge Rammo
RMK loodushoiu osakonna juhataja
Telefon 676 7530, 513 7035
E-post: marge.rammo@rmk.ee

www.rmk.ee/loodusegakoos
twitter.com/riigimets
www.facebook.com/riigimets


Võidutööde retseptid leiad:

Kukeseene Napoleoni tort (autor Alla Metsmaa)
http://www.rmk.ee/loodusegakoos/konkursid/100-tordiretsepti/sonum#2-461

Muraka-männi pruunjuustu tort (autor Nils Õun)
http://www.rmk.ee/loodusegakoos/konkursid/100-tordiretsepti/sonum#2-474


Jäine mustikatort kuusekasvu siirupiga (autor Alla Metsmaa)  http://www.rmk.ee/loodusegakoos/konkursid/100-tordiretsepti/sonum#2-442

Umbrohupott (autor Marje Tamm)
http://www.rmk.ee/loodusegakoos/konkursid/100-tordiretsepti/sonum#2-167

Kõik teised konkursile laekunud retseptid
http://www.rmk.ee/loodusegakoos/konkursid/100-tordiretsepti