Andres Olesk sai raie maailmameistrivõistlustel kuldmedali 30.09

24.-26. septembrini peeti Horvaatias Zagrebis 29. raie maailmameistrivõistlused, kus oma oskusi näitasid ka Eesti raiemehed. Professionaalide individuaalarvestuses saavutas maailmameistritiitli Andres Olesk. Meeskondlikult sai Eesti meeskond auväärse kolmanda koha.

Eesti meeskonda kuulusid Taavi Ehrpais, Andres Olesk, Anto Laas, juuniorite klassis võistelnud Erik Rist, tehniline tugi Arno Skuin ning võistkonnajuht Aarne Liiders. Kokku osales raie maailmameistrivõistlustel proffide ja juunioride klassis 122 meest ning 32 võistkonda. Võisteldi viiel üksikalal: puu langetamine, saeketi vahetus, kombineeritud järkamine, täpsussaagimine ja laasimine.

Võistkonna juhi Aarne Liidersi sõnul olid horvaadid meistrivõistluste ettevalmistamisega väga head tööd teinud, mõeldud oli paljude pisiasjade peale, kuid kahjuks olid ilmaolud võistluse ajal halvad. Osaliselt sellest tingituna oli rohkearvuliselt vigu ning mitmetel võistlejatel oodatust nõrgem tulemus. Ebaõnnestumisi oli ka meie meestel…

Aarne Liiders kommenteerib võistluse käiku: „Anto langetas küll puu tikule, kuid puu purunes ja tulemust mõõta ei saanud (tiku tabamise pärast kannatasid teisedki). Uus katse lõppes ligi poole meetrise kõrvalekaldega. Umbes sama kaugele kukkus ka Taavi puu. Saeketi vahetuses tegi tavapäraselt hea tulemuse vaid Anto. Ühel oma meelisaladest, kombis jäi Taavi oma tavatulemusele alla paarikümne punktiga.

Ilma karistuspunkideta suutis laasimise sooritada 92 profist vaid 3 meest. Sellist laasimise vigaderohkust võib pidada seniste MMi-de rekordiks.

Andres Olesk kogus kombineeritud järkamises 199 punkti, mis on seniste MM-de parim tulemus ehk ametlik maailmarekord. Veatu ja suhteliselt kiire laasimine andis alavõidu ja tõstis Andrese kokkuvõttes seitsmendalt kohalt maailmameistriks.

Andrese auks kõlas Eesti hümn kolmel korral: maailmameistri kuldmedal kombineeritud järkamises, laasimises ja viie ala üldarvestuses. Maailmameistri kiituseks oli võimalus hümni kaasa laulda tervel võistkondliku pronksi saavutanud meeskonnal.

Eestlased on medaleid võitnud varemgi, kuid alade kokkuvõttes maailmameistritiitli sai Eesti mees esmakordselt. Meeskondlikult tulid Eesti raiemehed maailmameistriks 2006. aastal.

Vaata lisainfot www.ialc.ch

Fotosid raiemeistrivõistlustelt vaata siin.