RMK korraldab Kablis sügisese perepäeva 21.09

RMK korraldab pühapäeval, 27. septembril Pärnumaal „Metsaga mestis“ perepäeva, kuhu on oodatud kõik metsasõbrad. Üritus kestab kella 11-17ni ning toimub Kabli looduskeskuses ja selle ümbruses.

„RMK perepäeva eesmärk on tuua aktiivse perepuhkuse kaudu inimesed loodusele lähemale, tutvustada säästliku metsapuhkuse viise ja võimalusi riigimetsas,“ ütles RMK loodushoiu osakonna juhataja Marge Rammo.

Kabli perepäeval on jõukohast tegevust kõigile. Saab matkata, vaadata lindude rõngastamist ja meisterdada. Proovida saab vanu metsameeste töid, sh põnevat parvepoisi ametit ning osaleda metsatööde teemalises ajalootunnis.

Koos juhendajaga on võimalik valida 1,5-2 km pikkune jalgsimatk Rannametsa aladele, Laiksaarde või Kabli linnujaama. Kabli looduskeskuses saab tutvuda vastvalminud ekspositsiooniga, RMK looduses liikumise võimalustega üle kogu Eesti ning liituda „Metsaga mestis“ sõpruskonnaga. Avatud on seenenäitus, kus õpetusi jagab seenevana.

Lasteala pakub võimalust kiikuda, ronida, liugu lasta, meisterdada ja mängida loodusmänge. Külaskäigul „Öökulli“ juurde saavad väikesed osalejad õppida uusi metsatarkusi. Selleks, et metsas mitte ära eksida, pakume orienteerumise algõpet kogu perele.

Jalgrattasõbrad on oodatud 35 km matkale Ainažini ja tagasi. Kellel endal jalgratast ei ole, saab selle laenutada kohapealt.

Kehakinnitust ja omavalmistatud käsitööd pakuvad Häädemeeste Martad.

Üritusele toimub eelregistreerimine RMK kodulehel www.rmk.ee, lisainfo telefonil 676 7532. Osavõtutasu perele/sõpruskonnale (kuni 5 inimest) on koos bussisõiduga Pärnust või Viljandist 200.-, ilma bussisõiduta 150.- krooni. Üksikpilet vastavalt 75.- või 50.- krooni.

Kuni 3-aastased lapsed saavad osaleda tasuta. Kõikidele osavõtutasu maksnutele on garanteeritud lõunasöök.

Pere- või seltskonna päevapileti lunastanute vahel loositakse välja 10 RMK metsamaja tasuta ööpäevast kasutust.

RMK pakub looduses liikumiseks võimalusi 13 puhkealal, 5 rahvuspargis ja ligi 40 muul kaitsealal. Kokku on RMK hooldada üle 2000 km liikumisradasid, 41 telkimisala ja 499 lõkke tegemise kohta. Peatuda saab 15 metsamajas või 26 metsaonnis. RMK pakub loodushariduslikku tegevust 17 looduskeskuses, 5 loodusmajas ja Sagadi looduskoolis. Alates 1. juulist 2008 kuulub RMK alla ka Elistvere loomapark. 2008. aastal külastati riigimetsa looduspuhkuse eesmärgil 790 000 korral.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK metsapuhkuse veetmise võimalusi Eesti riigimetsas ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab ligi 40% Eesti metsadest.

Lisainfo:

Marge Rammo
RMK loodushoiu osakonna juhataja
Telefon 676 7530, 513 7035
e-post
marge.rammo@rmk.ee
www.rmk.ee