RMK, Keskkonnaameti ja MTÜ Loona teabepäev Vilsandi rahvuspargis 22.09

27. septembril, rahvusvahelisel turismipäeval toimub Vilsandi Rahvuspargi keskuses, Loona mõisakompleksis RMK, Keskkonnaameti ja MTÜ Loona ühine teabepäev „Vilsandi rahvuspargi uued võimalused“. Päev algab kell 10.30 ja oodatud on kõik huvilised.

Loona näitusemajas saab ülevaate kolme osapoole tegemistest, mis suunatud nii rahvuspargi külastajatele kui kohalikele elanikele. Oma tööst räägivad Kadri Kullapere RMK-st, Arvo Kullapere Keskkonnaametist ja Maarika Toomel Loona MTÜ-st.

Lisaks tehakse väljasõit Vilsandi rahvuspargi külastatavaimale poolsaarele Harilaiule ning osaletakse suvel Muinsuskaitseameti ja Kultuuriministeeriumi toel uuendatud Kihelkonna Mihkli kiriku kellatorni avamisel. Ilusa ilma korral saab kuulda kellatorni ajaloolist lühiülevaadet restaureerimistöid teostanud OÜ Rändmeister juhatajalt Juhan Kilumetsalt.

Mihkli kirik ehitati Saare-Lääne piiskopi ja ordu ühisettevõtmisena peale 1260-1261.a toimunud saarlaste ülestõusu ja kuulub vanimate Eestimaa pühakodade hulka. Kellatorn kiriku juurde valmis hiljem, alles 1638. aastal.

Paarikilomeetrisel jalutuskäigul juba 1924. aastast kaitse all olevale Harilaiu poolsaarele vaadeldakse linde, tehakse tutvust kaitsealuste taimedega ja uuritakse metsa all leiduvaid seeni. Retke juhendab RMK teabespetsialist Kadri Kullapere.

Piknikul Harilaiul pakutakse 55 krooni eest lõkkesuppi, kooki ja taimeteed.

Buss teabepäevale väljub Kuressaare bussijaama tagusest parklast kell 10 ja tagasi linna jõutakse kell 16.

Teabepäeva rahastab RMK.

Osalejatel palume end registreerida 25. septembriks telefonil

45 46 880, mobiilil 53 01 2772 või e-kirjaga aadressil kadri.kullapere@rmk.ee