RMK avas Emajõe-äärses sajanditevanuses linnusehoones looduskeskuse 17.06

RMK avas täna Tartumaal 14. sajandist pärit linnusehoonesse rajatud Emajõe-Suursoo looduskeskuse, mis tutvustab kõigile huvilistele loodushariduse erinevaid aspekte.

RMK külastuskorralduse spetsialisti Eerika Purgeli sõnul on tegemist ajalooliselt väga hinnatud hoonega, mis kandis 14. sajandil Tartu piiskopkonna kaitseks rajatud Uus-Kastre linnuse nime. „Linnusehoone sai hiljem populaarseks kooskäimiskohaks, mida kohalikud tunnevad praegugi Kantsi kõrtsina,“ rääkis Eerika Purgel ning lisas, et kuni 2004. aastani toimis ehitis Emajõe-Suursoo maastikukaitseala administratiivhoonena, tänaseks kuulub see muinsuskaitse alla ning jääb Emajõe-Suursoo kaitseala väärtusliku Natura 2000 eelvalikualale.

Endine Kantsi kõrts on Emajõge külastatavate loodussõprade jaoks väga oluline hoone, kus tegeletakse nüüd aktiivse loodushariduse edendamisega. Näiteks on vastavatud looduskeskuses huvilistele üles pandud huvitav Eesti ja Lõuna-Soome geoloogilist ajalugu ja loodusväärtusi tutvustav näitus. MTÜ Geoguide Baltoscandia poolt loodud väljapanek jääb avatuks aasta lõpuni. Looduskeskuses on 15. septembrini avatud ka teabepunkt, mis ootab külastajaid iga päev ajavahemikul 10.00-18.00.

RMK pakub looduses liikumiseks võimalusi 13 puhkealal, 5 rahvuspargis ja ligi 40 muul kaitsealal. Kokku on RMK hooldada üle 2000 km liikumisradasid, 41 telkimisala ja 499 lõkke tegemise kohta. Peatuda saab 15 metsamajas või 26 metsaonnis. RMK pakub loodushariduslikku tegevust 17 looduskeskuses, 5 loodusmajas ja Sagadi looduskoolis. Alates 1. juulist 2008 kuulub RMK alla ka Elistvere loomapark. 2008. aastal külastati riigimetsa looduspuhkuse eesmärgil 790 000 korral.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK puhkevõimalusi Eesti riigimetsas ja kaitsealadel ning kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.

Lisainformatsioon:
Eerika Purgel
RMK külastuskorralduse spetsialist
Telefon
506 7248