Oodatakse huvilisi RMK metsaistutuspäevale 27.04

Laupäeval, 16. mail toimub kaheksas kohas riigimetsas üle Eestimaa RMK metsaistutuspäev, millest sel aastal oodatakse osa võtma kuni 1200 vabatahtlikku. Alates tänasest on RMK kodulehel avatud registreerimine.

RMK metsakasvatuse peaspetsialisti Toomas Väädi sõnul on seniste istutuspäevade menu riigimetsa juurdekasvule tublisti kaasa aidanud. „Eelmisel aastal istutati vabatahtlike abiga riigimetsa ligemale 250 000 kuuse- ja männitaime kokku 100 hektarile, mis on võrreldav 150 jalgpalliväljaku suuruse alaga,“ rääkis Toomas Väät. Ta lisas, et taimede kasvamaminek oli hea ja RMK metsamehed kannavad nende eest hoolt ka edaspidi. „Näiteks sel suvel ja sügisel eemaldatakse istutatud taimede kasvu pärssivat võsa ja rohtu, mis ei laseks puudel sirguda,“ kirjeldas Väät metsameeste edaspidist tööd metsa juurdekasvuga.

Tänavu saab puid istutada kokku kaheksal raielangil Harjumaal, Järvamaal, Raplamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal ja Tartumaal. Istutajate kogunemine leiab aset 16. mai hommikul istutuskohtade lähedusesse valitud kogunemispaikades. Seejärel suundutakse koos juhendajaga istutuskohtadesse, kus toimub täpsem instrueerimine ja parimate töövõtete näitamine. Puude istutamine kestab orienteeruvalt 2-3 tundi, pärast seda ootab istutajaid kosutav lõunasöögipaus.

Osalejatel palutakse arvestada ilmastikuga ning soovitavalt kaasa võtta vihmakindlad riided ja jalanõud, samuti isiklikud töökindad ning võimaluse korral ka labidas ja ämber. Ka on soovitatav enne puugirohkesse kevadisse metsa suundumist kaaluda vastavaid vaktsineerimisvõimalusi.

Huvilisi oodatakse metsaistutuspäevale registreeruma 27. aprillist 14. maini või kuni vabade kohtade täitumiseni. Osalejaid saab kirja panna nii ühe- kui grupikaupa. Metsaistutuspäev on jõukohane lastele alates 10. eluaastast. Ligipääs kohtumispaigale ning parkimisvõimalused on kogunemispunktides olemas, kuid päralejõudmine istutuspaika jääb metsasõprade endi hooleks.

Metsaistutuspäeval osalemise tasu on 50 krooni kätepaari kohta. Osalustasud kantakse ühiskassasse, mille eest kaetakse istutuspäeva korraldus- ja toitlustuskulud. Osalustasu maksmine toimub ülekandega, RMK kodulehel oleva registraatori kaudu.

Metsaistutuspäevale saab registreeruda aadressil www.rmk.ee/pages.php3/012303.

Sarnaseid istutuspäevi on RMK nii vabatahtlikele kui ka koolidele ja firmadele üle Eesti korraldanud juba kümme aastat. Kõige rohkearvulisem oli osavõtt 2004. aasta istutustalgutest, kui Euroopa Liiduga ühinemise puhul panid 20 000 inimest mulda miljon uut puuistikut.

RMK on metsaseadusega moodustatud riigitulundusasutus, mille põhiülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. Lisaks loob RMK metsapuhkuse veetmise võimalusi Eesti riigimetsas ja kujundab loodusteadlikkust. RMK majandab 38% Eesti metsadest.

Lisateave:
Toomas Väät
RMK metsakasvatuse peaspetsialist
tel 676 7520, 520 5734
e-post toomas.vaat@rmk.ee
www.rmk.ee