Metsaekspress kutsub rongiga matkama 16.05

Elroni ja RMK kampaania Metsaekspress julgustab inimesi kasutama loodusesse jõudmiseks rongi. Koostöös valminud veebikaardile on kokku kogutud üle kolmekümne raudteejaama läheduses oleva matkaraja ja loodusliku huviväärsuse. Rongiga jõuab vaatama nii kuklaste kuningriiki, mägralinnakut, meteoriidikraatreid kui ka Eesti erinäolist metsa.

„Aastas sõidab rongiga üle 8 miljoni inimese, kes enamasti vahepealsetes peatustes maha ei astu“ ütles Elroni juhatuse esimees Lauri Betlem. „Täna algava Metsaekspressi kampaania ajal soovitame seda siiski teha. Reisirong on kiiremaid ja keskkonnasõbralikumaid viise, kuidas jõuda Eesti loodusesse matkama. Vaatama nii kuklaste kuningriiki, mägralinnakut, kõrgeimat kuuske, meteoriidikraatreid kui ka kodumaiseid loomi.“

Aastas leiavad Eesti inimesed kolmel miljonil korral tee RMK 3300 kilomeetri pikkuses looklevatele loodusradadele, sadadele lõkke- ja telkimisaladele. RMK juhatuse esimehe Mikk Marrani sõnul võiks kahe organisatsiooni koostöö utsitada loodust nautima ka neid, kellel isiklik sõiduvahend puudub.

"Tahame metsa meelitada veel rohkem inimesi – levitada teadmist, et keha ja vaimu turgutav retk riigimetsas on võimalik ka rongiga. Hõlbustamaks looduse ilu nautimist on RMK külastuskorraldus välja sõelunud enam kui 60 kohta, milleni rongipeatusest jõudmine konti ei murraks," lausus Marran.

„Lisaks on RMK uus arengukava seadnud aidata kaasa kliimaeesmärkide poole liikumisel ja Metsaekspressi aktsioon on sammuke selles suunas,“ ütles ta.

Metsaekspress on Elroni ja Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) kampaania, millega kutsutakse inimesi keskkonnasõbralikult reisides Eesti looduses matkama. Metsaekspressi kaardilt www.elron.ee/metsaekspress leiab info rongipeatuste ja selle ümbruses asuvate matkavõimaluste kohta. Veebilehelt leiab RMK poolt Metsaekspressi ajaks korraldatud tasuta matkajuhiga matkad, samuti rongide sõiduplaanid ning piletiinfo. Iga matkaobjekti juurest viib link edasi RMK Loodusega koos lehele, kus olemas pikemad tutvustused, rajakaardid ning juhised looduses käitumise kohta. Kokku on kaardil üle 30 rongipeatuse.

NB! Elektrirongidesse (Tallinn – Keila/Kloogaranna/Turba/Paldiski ja Tallinn – Aegviidu) saab looduses seiklemise hõlbustamiseks võtta tasuta kaasa ka jalgratta.