Vaata koolilaste metsapostkaartide tänavusi parimaid töid 13.12

Konkursi „Eesti koolilaste metsapostkaart“ võidutööd on välja valitud. Trükivärsked kaardikomplektid jõuavad konkursil osalenud koolidesse ja ka RMK külastuskeskustesse üle Eesti. Kümme erineva kujundusega laste postkaarti võttis müügile ka Omniva.

21. korda toimunud konkursile laekus seekord 4793 joonistust 1.-9. klasside õpilastelt, mis on rekordiline tulemus.

„Esimese valiku tegi meie hindamiskomisjon eesotsas raamatuillustraator Tuulike Kivestu-Rotellaga. Edasi läks valikujärg juba kõigile inimestele, kes said oma lemmikuid märkida veebis konkursi koduleheküljel,“ selgitas postkaardivõistluse peakorraldaja, RMK Pähni külastuskeskuse teabejuht Taavi Tatsi.

Rahvahääletuse ja žürii punktide põhjal kujunenud pingerea 36 esimest joonistust trükiti paberil postkaartideks. „Et meie kaardid on alati ümbrispakis, valis žürii veel kaks tööd lisaks, neist sai kaardikomplekti esi- ja tagakaane kujundus,” selgitas ta.

Just see Lümanda põhikooli 5.klassi õpilase Elsa postkaart valiti tänavuseks RMK jõulukaardiks.

Korraldaja sõnul saadetakse kaardikomplektid kingituseks konkursil osalenud koolidele. “Iga väljavalitud töö autor saab samuti postkaardid endale mälestuseks,“ lubas Tatsi. „Teistel on aga võimalik kaardikomplektid soetada RMK külastuskeskustest, et need siis oma jõulusoovidega sõpradele ja lähedastele saata.“

Kõikide saadetud joonistuste seast valiti eraldi hindamisel 10 postkaardi kujundust, mis samuti trükiti ja mis on sellest nädalast müügil paarikümnes Omniva uuenenud kontseptsiooniga postkontoris.

Konkursi peakorraldaja, RMK Pähni külastuskeskuse teabejuhi Taavi Tatsi sõnul näitab jätkuv suur huvi RMK Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursi vastu, et meil jagub joonistamishuvilisi lapsi. „Suur tänu osalejatele ja kindlasti ka õpetajatele, just tänu teile on meie konkurss nii pika traditsiooniga.“

Vaata Eesti koolilaste metsapostkaart 2023 tööde lõppvalikut siit.