Üle-eestiline üritustesari „Jõulud metsas“ kutsub loodusretkedele ja töötubadesse 23.11

Detsembrikuu kahel esimesel reedel ning nädalavahetusel ootavad uudistajaid jõuludeks ehitud RMK külastusobjektid üle Eesti. Pühadeteemalisi tegevusi jagub nii tuppa kui õue, nii suurtele kui ka väikestele.

RMK külastuskorraldusosakonna juhi Marge Rammo kinnitusel on jõuluehtes 8 külastusobjekti, mis asuvad kaitsealadel ja mis on saanud uue ja värske ilme Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel.

„Valisime meie paljude rekonstrueeritud objektide seast välja just sellised kohad, kus oleks tore matkata ja loodust nautida, seega toimuvad „Jõulud metsas“ tegevused just vaatetornide juures ja õpperadadel. Paneme neisse kohtadesse ürituse ajaks üles ka jõulutuled, seega tasub kindlasti arvestada, et parim aeg tuledesära nautida algab hämaruse saabudes,“ rääkis Rammo.

Kahel nädalavahetusel ja kokku kuue päeva jooksul saab vaatetornide ja õpperadade juures lahendada nuputamisülesandeid, osaleda ühistel retkedel, grillida vahukomme või tokipiparkooke, ajada juttu päkapikkudega ning kohtuda jõuluvanaga.

„Kui õuesolemisest saab isu täis, ootavad kõiki huvilisi lähimad RMK külastuskeskused, kus võib osaleda jõuluteemalistes töötubades, rüübata sooja jooki ja krõbistada piparkooke või soetada jõulukingitusi kohalikelt käsitöömeistritelt,“ loetles Rammo pakutavaid tegevusi.

Selleks, et õigel ajal õiges kohas olla, tuleks tutvuda ürituse kodulehega, kus on igas ürituspaigas toimuvad tegevused koos kellaaegadega kirjas.

„Jõuluüritused on tasuta, maksmisvõimaluste kohta kingipoes ja kohvikus saab samuti lugeda ürituse kodulehelt. Niisamuti on seal üleval tegevuspaikade kaardid,“ lisas Marge Rammo.

„Jõulud metsas“ toimub 1.–3. detsembril ja 8.–10. detsembril:
  • Ida-Virumaal Iisaku vaatetorni juures ja Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuses
  • Pärnumaal Kabli looduse õpperajal ja Kabli külastuskeskuses
  • Pärnumaal Riisa õpperajal ja Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses
  • Võrumaal Mäekonnu vaatetorni juures ja Karula rahvuspargi külastuskeskuses
  • Saaremaal Rauna vaatetorni juures ja Vilsandi rahvuspargi külastuskeskuses
  • Hiiumaal Tõrvanina õpperajal ja RMK Kärdla kontoris
  • Põlvamaal Valgesoo vaatetorni juures ja õpperajal ning Kiidjärve külastuskeskuses
  • Järvamaal Simisalu loodusmaja vaatetorni juures ja Simisalu loodusmajas