RMK hakkab rentima prügi mahapanekuks sobilikku metsa 01.04

TÄHELEPANU: tegemist on 1. aprilli uudisega!

Riigimetsa Majandamise Keskus hakkab 1. aprillist rentima maid neile, kes soovivad oma prügi vedada metsa alla.

RMK peametsaülema Andres Sepa sõnul ei suuda paljud inimesed harjuda mõttega, et prügi metsa viia ei tohi. „Aeg on küps, et muuta prügi metsa viimine riigile tuluallikaks. Nüüdsest saab igaüks raha eest valida endale tüki metsa, kuhu on mugav kõik, mis majapidamises üle jääb, rahulikult maha kallata,“ selgitas Sepp uut lähenemist metsade prügiprobleemile.

Kõik, kes on oma prügi metsa viinud enne 1. aprilli, saavad selle eest nüüd hinnakirja alusel tasuda tagantjärele. Foto: RMK

Sepa sõnul on aeg näidanud, et keelamine ei aita, mistõttu otsustaski RMK hakata neid alasid inimeste elamiste lähedastes riigimetsades raha eest välja rentima. RMK kodulehele pannakse välja enam kui 200 metsatuka koordinaadid, kuhu võib tasu eest prügi maha kallata ning seejärel südamerahus lahkuda. Samuti saab omale sobivaima paiga prügi maha laotamiseks leida RMK äpi „Jäta sodi metsa“ abil. Tasuda on võimalik mobiilimakse abil või pangaülekandega.

„Usume, et projekt „Jäta sodi metsa!“ aitab inimesi rohkem loodusesse tuua ning prügistamise kõrval ka looduse ilu märgata,“ avaldas peametsaülem lootust, et uus võimalus leiab rohkelt järgijaid. „Juba praegu jagub meil küllaga neid, kes peavad metsi prügilaks“, ütles Sepp.

Täpsem metsa prügistamise hinnakiri selgub esmaspäevaks. Tasuline metsaprügistamine on jätkusuutlik metsamajandusvorm, sest nii saab riik ka pärast metsa otsalõppemist endiselt sellelt tulu teenida.