Metsapostkaardi konkursile laekus rekordarv töid – anna hääl lemmikule! 17.11

Riigimetsa majandamise keskuse korraldatavale konkursile "Eesti koolilaste metsapostkaart" laekus kokku 4793 joonistust 1.-9. klasside õpilastelt. Rekordilisest pildisaagist tegi esimese valiku žürii, edasi saavad kõik osaleda rahvahääletusel RMK kodulehel. Oma lemmikuid saab märkida kuni 26. novembrini.

21. korda toimuva konkursi peakorraldaja, RMK Pähni külastuskeskuse teabejuht Taavi Tatsi avaldas heameelt, et kunstihuvilisi lapsi ja noori Eestis jagub. „Lisaks läbi aegade suurimale võistlustööde arvule lõime ka osalevate koolide rekordi – sel korral saadeti meile postkaardikavandeid 202 haridusasutusest üle Eesti,“ kinnitas ta.

„Numbritest olulisemgi on tõdemus, et mets on inspiratsiooniallikas nii paljudele lastele ning ka õpetajatele, tänu kellele on metsapostkaardi joonistusvõistlus juba nii pika traditsiooniga,“ lisas Tatsi.

Tänavuse postkaardikonkursi teema on "Jõulud metsas“ ja saadetud tööde hulgas oli nii jõulukuuse valimist ning kojutoomist kujutanud kunstiteosed kui ka pühadeteemalised stseenid metsaelust ning -elanikest.

„Nägime väga palju toredaid ning heal tasemel joonistusi. Lisaks teostusele hindasime ka ideed ja originaalsust ning seda, kas joonistus töötab postkaardi kujundusena. Mõne töö väljajäämisel saigi lõpuks põhjuseks see, et ehkki tegu oli toreda pildiga, ei oleks see toimima hakanud postkaardil,“ selgitas žürii esimees, raamatute illustraator Tuulike Kivestu-Rotella hindamiskomisjoni töö tagamaid.

“Igal juhul olid õpilased ja nende juhendajad näinud palju vaeva, žüriil polnud sugugi lihtne tuhandete piltide seast sadakonda välja sõeluda,” märkis Kivestu-Rotella.

Valitud pildid on üleval RMK kodulehel. Hääletada saab mitme kavandi poolt, viimane päev valiku tegemiseks on 26. november. Rahvahääletuse ja žürii punktide põhjal selgub , millised 36 pilti pääsevad selleaastasesse RMK koolilaste metsapostkaardi komplekti.

Kaardikomplekti saab tänutäheks iga konkursil osalenud kool, lisaks võib neid edaspidi soetada RMK külastuskeskustest.

Oma hääle saab anda RMK veebis, alajaotuse alt "Esitatud tööd".