Tänasest saab vastata RMK metsaviktoriini küsimustele 22.03

RMK metsaviktoriin viib juba 20. korda õpilased ja õpetajad metsaradadele – algselt interneti vahendusel, seejärel looduses.

„Metsaviktoriin on hea võimalus pakkuda ajutiselt distantsõppel olevatele õpilastele avastamisrõõmu ja huvitavaid teadmisi meie loodusest. Tänavusel Lahemaa rahvuspargi juubeliaastal viivad paljud küsimused meie vanima rahvuspargi radadele avastama põhjaranniku lahtesid ja soid, kivirahne ja loodusradu. Muuhulgas saab teada, kuidas Une-Mati Lahemaal seikles ja kus jäi pooleli Kalevipoja künnitöö, kust tulid suured rändrahnud ja kuidas saame loodust prügist puhtana hoida,“ tutvustas viktoriini tänavust fookust RMK külastuskorraldusosakonna teabejuht Tiina Neljandik.

Viktoriinist on oodatud osa võtma kõik kooliõpilased nii eesti kui vene keeles. Vastamine toimub klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt. Küsimusi on kaks komplekti, üks 1. – 4. ja teine 5. – 12. klassile. Võitjad selgitatakse välja kolmes vanuseklassis: 1. – 4. klass, 5. – 9. klass, 10. – 12. klass. Küsimustele vastamisel võib kasutada abimaterjale ning pidada nõu õpetaja ja teiste õpilastega – seda ikka selleks, et üheskoos loodust paremini tundma õppida.

Viktoriin on vastamiseks avatud 22. märtsist 29. aprillini, tulemused kuulutatakse välja 3. mail.

„Iga vanuserühma 10 parimat klassi saavad auhinnaprogrammi neile sobivaimas RMK külastuskeskuses, kusjuures auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot kohalesõiduks. Lisaks tunnustame auhindadega ka parimate klasside juhendajaid,“ lausus Tiina Neljandik.

Viktoriin on leitav RMK Loodusega koos kodulehelt http://www.loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin.

Infot metsanduse ajaloo, metsa eluringi, metsatööde ja -hüvede kohta leiab kodulehtedelt loodusegakoos.ee/puuri-uuri ja rmk.ee/eluring. Metsaviktoriini kohta saab lisainfot ja abi e-posti aadressil metsaviktoriin@rmk.ee.

Lisainfo:
Tiina Neljandik
RMK külastuskorraldusosakonna teabejuht
tiina.neljandik@rmk.ee
+372 509 9397

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
sille.ader@rmk.ee
+372 5666 5896