RMK alustab meditsiiniliste maskide jaotamist loomade söödapaikades 01.04

Täna, 1. aprillil, alustab RMK pilootprojekti, mille käigus riigimetsas elavatele metsloomadele jagatakse maske eesmärgiga takistada koroonaviiruse levikut. Esimene maskipartii jõuab hirvede söötmispaika Saaremaal, kuhu on paigaldatud metsloomade jälgimise kaamera. Maskide üleandmise tseremooniat saab jälgida otseülekandes täna täpselt kell 12.00.

Aktsiooni algataja ja RMK loodusblogi pidaja Tiit Hundi sõnul vajavad metsaelanikud niisamuti nagu inimesed kaitset koroonaviiruse eest: „Kuigi meie metsades pole seni veel fikseeritud ainsatki juhust, kus metsloom oleks haigestunud Covid-19 viirusesse, tasub ettevaatlik olla ja võtta kasutusele ennetavad meetmed. Meditsiinilised maskid on kõige lihtsam ja selle jaoks täiesti toimiv meetod.“

Esimene maskipartii otsustati saata just nimelt metsloomade söödapaika, kuhu on paigutatud RMK hirvekaamera. „Loomade kontsentratsioon on selles kohas kõige suurem, nad kohtuvad siin rühmiti ja suhtlevad omavahel tihedalt, seepärast pidasime mõistlikuks alustada just siit,“ selgitab Tiit Hunt. Peale hirvede ja kitsede on platsil vahepeal märgatud ka rebaseid ja metssigu. Tiit Hunt loodab ka, et tänu kuulujuttudele levib teave maskide kohta teistegi lähedalasuvate metsade asukate hulgas ja varsti võime kaameras näha karusid, hunte ja ilveseid.

Maskide üleandmise tseremooniat saab jälgida otseülekandes täna kell 12.00 RMK YouTube kanali vahendusel.

Pilootprojekti eduka alguse korral on RMK-l plaanis jagada maske loomadele ka mandri söötmispaikades, mille osas käivad läbirääkimised Eesti Jahimeeste Seltsiga.

Lisainfo:
Tiit Hunt
RMK loodusblogi pidaja
+372 506 7488
tiithunt@gmail.com