Nädalavahetusel kogunevad loodusfotograafid Võrtsjärve kaldale minki otsima 10.09

Saabuval nädalavahetusel toimub juba 24. korda loodusfotovõistlus Vereta Jaht, kus jäädvustatakse Eestile iseloomulikku loodust ja hea pildiõnne korral ka tänavust jahilooma minki.

Vereta Jaht 2021 toimub ka sel aastal kahes etapis – esimene etapp leidis aset 21. mai päikesetõusust 23. mai päikeseloojanguni virtuaalselt ehk iga fotokütt pildistas nende kolme päeva jooksul enda poolt valitud piirkonnas kevadist Eestimaa loodust. Teine etapp toimub traditsioonilises vormis sel nädalavahetusel Viljandimaal, kus fotograafid kogunevad Võrtsjärve kaldal Vaiblas asuvasse baaslaagrisse.

„Tänavuse Vereta Jahi jahiloomaks on mink. Fotojahil jääb meie kogunemispaiga ümbrusesse palju mingile sobilikke veekogusid, näiteks Emajõgi, Pedja ja Põltsamaa jõed ning muidugi ka Võrtsjärv,“ lausus Tiit Hunt, Vereta Jahi peakorraldaja.

Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel pea 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad.
Kevadel ja sügisel pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 60 huvitavamat fotot, mida saab imetleda juba oktoobri lõpus avataval fotonäitusel RMK Metsamajas Tallinnas. Näituse avamisel kuulutatakse välja ka parimad võidutööd.

Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud nii imetajaid, linde, kalu, taimi kui ka iseloomulikke maastikke. Jahiloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk ja kährik.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.

Fotol Vereta Jahi 2020 võidutöö hämarikus rändavast värbkakust. Pildistas Aare Urbas.

Lisainfo:
Tiit Hunt
Vereta Jahi korraldaja
tiithunt@gmail.com
+372 5067 488

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
sille.ader@rmk.ee
+372 5666 5896