RMK tunnustab vastutustundlikke looduses liikujaid 03.04

RMK külastusalade juhtide sõnul täidab enamik RMK matkaradadel liikujatest vastutustundlikult nii riigi kui ka RMK seatud reegleid looduses liikumiseks.

Kevadiselt päikesepaisteline ilm meelitas möödunud nädalal RMK matkaradadele taas rohkesti inimesi ja mida pikemaks muutuvad päevad, seda enam rännatakse looduses ka argiõhtuti. Möödunud nädalal on RMK külastusobjektide külastuste arv olnud sarnane tavapäraste mai- ja septembrikuistele külastusmahtudele – kokku tehti seitsme päeva jooksul RMK loodusradadele hinnanguliselt 52 000 külastust. Õnneks jagunesid looduses liikujad erinevate radade ja peatuskohtade vahel, järgides seeläbi riigi kehtestatud 2+2 reeglit ja vähendades ka loodusele seatud koormust.

„Rõõm on tõdeda, et enamik RMK matkaradadel liikujatest on tänaseks mõistnud riigis kehtiva eriolukorra tõsidust ja leidnud meie Loodusega koos kodulehe või äpi abil mõne vähemkülastatava raja, kus turvaliselt üksi või koos perega jalutada. Ainuüksi viimase nädala jooksul on loodusegakoos.ee kodulehte külastatud 25 000 korda ning äppi alla laetud 4500 korda. Me teadsime, et eesti rahvas on metsa- ja looduserahvas, aga nii suur huvi meie matkaradade ja elektrooniliste kanalite vastu on meeldiv üllatus,“ lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja, kelle kolleegid on radadel olukorda seiramas, huvilisi suunamas ja armastatud külastusobjekte hooldamas seitse päeva nädalas.

RMK ajakohastab Loodusega koos veebi pidevalt asjakohaste soovitustega, milliseid piirkondi rahvarohkuse tõttu vältida ning milliseid alternatiive nende asemel avastada.

„Kuna RMK-l on kokku 3100 km metsaradasid, on korraliku eeltöö korral igaühel võimalik riigimetsast leida just endale sobivaim seni avastamata pärl või koguni inimtühi metsatukk, kus turvaliselt liikuda. Ka järgnevatel nädalatel tuleb looduses liikudes meeles pidada lihtsaid reegleid, et teistest liikujaist tuleb hoida distantsi, autost tasub rajale minna vaid siis, kui parklas ei pargi üle kümne auto ning prügi tuleb loodusest endaga kaasa võtta. Meeles tuleb pidada ka seda, et 2+2 põhimõte kehtib nii maapinnal liikudes kui vaatetorni tõustes,“ tuletab Marge Rammo meelde põhitõdesid.

Kõik juhised koos värskeima külastusinfoga on jätkuvalt leitavad aadressil https://loodusegakoos.ee/juhised-looduskulastuseks. Vastavad juhised on avaldatud ka kõigi RMK külastusobjektide juures looduses ning vajadusel saab küsida nõu ja soovitusi RMK teabejuhtidelt e-posti aadressil loodusegakoos@rmk.ee. Lisaks tuletab RMK meelde, et alanud tuleohtliku perioodi tõttu tuleb ka lõkketegemisel tavapärasest veelgi ettevaatlikum olla, tehes lõket vaid selleks ettevalmistatud ja tähistatud kohas.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
e-post: marge.rammo@rmk.ee
telefon: +372 513 7035

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896