RMK pakub täiendavalt tööd külastusobjektide korrastamisel 06.05

RMK matkarajad ja külastusobjektid on saavutanud eriolukorra ajal suvele omaselt kõrge külastuskoormuse, mistõttu RMK palkab kvaliteetse metsapuhkuse võimaluste säilitamiseks täiendavat tööjõudu.

Juba praegu on näha, et kaunite kevadilmade saabudes on külastuskoormuse tase sarnane suvisele. Seetõttu otsustas RMK palgata täiendavat tööjõudu, luues kokku 23 hooajalist töökohta Eesti erinevatesse piirkondadesse maastiku kauni ilme säilitamiseks, külastustaristu remonditööde tegemiseks ja objektide hooldamiseks.

„Eriolukorrast tuleneva looduses liikumise hoogustumine RMK külastusobjektidel on kasvatanud meie igapäevaste hooldustööde mahtu sedavõrd, et meie senine tööjõud vajab täiendavaid abikäsi objektide korrastamisel ja nende seisundi parandamisel. Tõenäoliselt toob reisipiirangutega suvi veelgi suurema külastuskoormuse meie radadele, mistõttu pakumegi tööd tublidele eestimaalastele, kes aitaks meid kvaliteetse metsapuhkuse elamuste pakkumisel ka saabuval suvel,“ lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja. Tema sõnul aitab külastustaristu arendamine hoida ka loodust ja vähemalt ajutiselt leevendada koroonakriisiga kaasnenud tööpuudust.

„Pakutav töö on suurepärane võimalus teha head nii meid ümbritsevale loodusele kui teistele kaasmaalastele, kes armastavad riigimetsas liikuda ja vaba aega veeta. Lisaks silmaga nähtavatele kiiretele tulemustele saab töötegija ka ise värskes õhus toimetamisest hea füüsilise koormuse,“ kutsub Rammo huvilisi praktilisi välitöid tegema. Tööpakkumiste kohta leiab infot RMK kodulehelt.

Rebasmäe onn RMK Räpina-Värska puhkealal sai uue katuse.

Lisaks otsustas RMK suurendada külastustaristu projekteerimis- ja ehitustöid, pakkudes ehitussektorile täiendavat tööhõivet kogumahus 540 000 eurot. Esialgsete arvestuste kohaselt saab seeläbi tööd veel vähemalt 70 inimest. Seega pakub RMK ajutiselt täiendavalt tööd kokku ligi sajale inimesele.

Lisanduva töömahu arvelt rekonstrueeritakse täiendavalt neid RMK hallatavaid ja pikaajalistes rekonstrueerimiskavades sisalduvaid külastusobjekte, mida esialgu selleks aastaks polnud plaanitud. Töid tehakse kõikjal Eestis, näiteks konserveeritakse Keila-Joa pargi Meremõisa mõisavaremeid, rekonstrueeritakse Elistvere loomapargi taristut Tartumaal, Suure-Taevaskoja silda Põlvamaal ja Sangaste metsapargi külastustaristut Valgamaal.

Eestlaste üks lemmikkohti on Meenikunno raba Põlvamaal. Sealset laudteed ehitasid RMK usinad töövõtjad.

Täiendavatele töödele lisanduvad 2020. aastaks juba varem kavandatud külastustaristu rekonstrueerimistööd 1,7 miljoni euro ulatuses.

Kõiki töid kavandab ja rahastab RMK ning nendega on plaanis alustada esimesel võimalusel. Planeeritavate tööde ja nendeks korraldatavate hangete kohta saavad töövõtjad täpsemat infot RMK kodulehelt ja riigihangete registrist.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
e-post: marge.rammo@rmk.ee
telefon: +372 513 7035

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896