RMK nõukogu esimeheks valiti Hardi Tullus 11.12

Täna kogunes Tartus RMK nõukogu, kes valis uueks nõukogu esimeheks Eesti Maaülikooli metsakasvatuse ja metsaökoloogia professori, õppetooli juhi Hardi Tulluse. Nõukogu aseesimehena jätkab Keskühistu Eramets juhatuse liige Kalle Põld.

Lisaks kinnitas nõukogu tänasel koosolekul RMK 2021. aasta eelarve, mille tuludeks on planeeritud 193,1 miljonit eurot ja planeeritavaks maksustamiseelseks kasumiks 33 miljonit eurot. 2021. aasta investeeringute planeeritavaks mahuks on 28,3 miljonit eurot, millest enim, 16,5 miljonit eurot investeeritakse metsateedesse ja kuivendussüsteemidesse. Võrreldes 2020. aastaks kavandatud eelarvega kasvavad järgmisel aastal tulud 1,6% ja kulusid hoitakse kokku 2,8%.


Värske nõukogu esimees Hardi Tullus rõhutas valimistulemusi ja eelarvet kommenteerides, et kavatseb juhtida RMK-d teadmistepõhiselt. „Eelarvega kinnitatud tegevused lähtuvad RMK-le seadustega pandud ülesannetest ning nõukogu poolt kokku lepitud arengusuundadest. Eriti oluliseks pean, et RMK saavutab metsade majandamiseks metsalähedaste kogukondadega kokkuleppe,“ lausus Hardi Tullus.


RMK hoole all on ligi 30% kogu Eestimaast, seal asub 47% Eesti metsadest. RMK on Eesti riigile kuuluva metsa ja teiste mitmekesiste looduskoosluste hoidja, kaitsja ja majandaja. RMK kasvatab metsa, hoiab loodusväärtusi, teenib riigile metsa majandades tulu, loob looduses liikumise võimalusi ja jagab loodusteadlikkust.

Lisainfo:
Hardi Tullus
RMK nõukogu esimees
e-post: hardi.tullus@emu.ee
telefon: +372 50 98 598

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896