Rahvarohkete kohtade külastamise asemel hoia tervist riigimetsas! 13.03

RMK matkarajad ja muud külastusobjektid, sh lõkkekohad ja metsamajad, on jätkuvalt avatud kõigile huvilistele.

Koroonaviiruse leviku tõttu ei ole soovitatav külastada rahvarohkeid kohti ning avalike ürituste korraldamine on keelatud. RMK soovitab spordiklubi või kaubanduskeskuse asemel minna üksi või perega loodusesse liikuma, et värskes õhus hoida tervist ja tugevdada immuunsüsteemi.

RMK haldab riigimetsas 3100 km tähistatud õppe- ja matkaradu. Loodusrajad on varustatud loodusväärtusi tutvustavate ning looduses käitumise juhiseid sisaldavate infotahvlitega, mis annab suurepärase võimaluse lisaks tervistavale jalutuskäigule ka oma teadmisi loodusest täiendada.

„Just praegu on parim aeg avastada looduses kevade märke. Näiteks on mitmed rändlinnud juba jõudnud talvitumast tagasi Eestisse ning juba mõnda aega on metsas õitsemas näsiniin ja kevadlilled,“ lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja.

Looduses liikujaile pakuvad puhke- ja peatumisvõimalusi ka 738 lõkketegemise kohta, 59 telkimisala, 27 metsaonni ja 20 metsamaja.

Loodusesse minejale on abiks RMK veebileht www.loodusegakoos.ee ja RMK äpp Loodusega koos, kust leiab infot metsapuhkuse võimalustest. Lisaks võib nõu küsida telefoni või meili teel ka RMK külastuskeskustest.

Kõik RMK korraldatavad avalikud üritused jäävad ära kuni riigis kehtiva eriolukorra lõppemiseni.

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
e-post: marge.rammo@rmk.ee
telefon: +372 513 7035