Looduses liikujate ja puhkajate teavitamiseks valmisid videoklipid 02.06

Keskkonnainspektsioonil ja RMK-l valmisid kahasse videoklipid, millega tuletatakse looduses liikujatele ja puhkajatele meelde peamisi looduses käitumise reegleid. Videoid näeb Saare- ja Hiiumaa praamidel juunist augustikuu lõpuni.

„Oleme igal aastal hädas saarte külastajate ja puhkajatega, kes ei tea või hooli looduskaitsenõuetest ja keda tuleb pidevalt korrale kutsuda. Peamised probleemid on seotud vales kohas sõitmise ja parkimisega, samuti telkimise ja lõkke tegemisega,“ ütles Keskkonnainspektsiooni Hiiumaa büroo juhataja Marek Põld.

„Teadlik metsapuhkuse planeerimine tagab mõnusa kvaliteetaja looduses. Seetõttu soovitame enne loodusesse minekut kasutada RMK Loodusega koos äppi, mis aitab leida nii sobiva peatuskoha kui ka annab ülevaate kehtivatest piirangutest. Oleme tänulikud kõigile külastajatele, kes liiguvad looduses endast jälgi maha jätmata,“ lausus Aili Küttim, RMK külastuskorraldusosakonna Lääne piirkonna juhataja.

Probleemide ennetamiseks on KKI ja RMK pannud animeeritud lühivideotesse põhisõnumid, kuidas looduses õigesti käituda:
• Tee lõket ja telgi ettevalmistatud kohas.
• Pargi auto parklasse või teeserva ja mine veekogu äärde jala.
• Ära prügista ja võimalusel sordi.

Valminud videotes astuvad üles reegleid mittetundev karu ning teda juhendavad loodusteadlikud jänes ja rebane. Videoklipid on eesti-, vene- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Videod on leitavad Riigimetsa YouTube kanalist. 

Lisainfo:
Leili Tuul
Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik
e-post: leili.tuul@kki.ee
telefon: +372 5347 9214

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896