Kevadpühadel avasta loodust RMK nutimängude abil 30.04

Eelseisval pikal nädalavahetusel kutsub RMK Eestimaa loodust nautivaid inimesi muutma jalutuskäike põnevamaks nutimängudega, mis aitavad märgata ja tundma õppida radadega seotud loodusväärtusi.

„Looduses on alati midagi uut ja põnevat uurida, õppida ja avastada. Lisaks tavapärasele jalutamisele saab nüüd RMK matkaradadel panna oma teadmised mänguliselt proovile meie nutimängude abil, mis suunavad märkama ümbritsevat loodust ning veelgi sisukamalt veetma vaba aega,“ lausus Marge Rammo, RMK külastuskorralduse osakonna juhataja.

Nutimänguga varustatud RMK matkaraja alguspunktist leiab info konkreetsele rajale loodud mängu allalaadimise juhiste kohta, misjärel saabki asuda rada läbima koos interaktiivse lahendusega. Nutimängudega matkaradade nimekirja leiab Loodusega koos kodulehe alamlehelt "Nutimängud looduses ja kodus". Radade nimekiri on pidevalt täienemas.

„Kui Lahemaale sattudes peaks aga nälg hakkama näpistama, tasub läbi astuda RMK Sagadi metsakeskusest, kus mõisa restoran pakub 1. maist ettetellimisel uue kevadmenüü kaasaostmise võimalust. Menüü on inspireeritud nii meie värsketest metsaandidest kui ka muust Põhja-Eesti kohalikust toidust. Lisaks toimub mõisa õuel välimüük reedest pühapäevani kella 12st 18ni, kus pakutakse näiteks ulukiliha, suitsurääbist ja ka kuulsat Sagadi porgandikooki,“ kutsub Sagadi mõisa perenaine Helen Luks kohalikku toitu maitsma. Ettetellimise ja menüü kohta leiab info Sagadi mõisa Facebookist ja kodulehelt www.sagadi.ee.

Looduses liikudes tuleb jätkuvalt meeles pidada lihtsaid reegleid, et teistest liikujatest tuleb hoida distantsi, autost tasub rajale minna vaid siis, kui parklas ei pargi üle kümne auto ning prügi tuleb loodusest endaga kaasa võtta. Meeles tuleb pidada ka seda, et koer tuleb hoida rihmastatult ning 2+2 põhimõte kehtib nii maapinnal liikudes kui ka vaatetorni tõustes.

Kõigi nende juhiste meelespidamiseks tegi RMK asjakohase lühivideo, kuidas tervist ja keskkonda hoides käituda looduses nii praeguse eriolukorra ajal kui ka hiljem. Lihtsaid, ent eluliselt olulisi juhiseid jagav videoklipp on leitav Riigimetsa YouTube kanalil. 

Lisainfo:
Marge Rammo
RMK külastuskorralduse osakonna juhataja
e-post: marge.rammo@rmk.ee
telefon: +372 513 7035

Sille Ader
RMK kommunikatsiooniosakonna juhataja
e-post: sille.ader@rmk.ee
telefon: +372 5666 5896